Cashback, czyli kasa wraca. Tak najprościej można opisać usługę polegającą na zwrocie określonej kwoty od wydatków poniesionych kartą. Casback oferują niektóre banki, znajdziesz go też w naszej aplikacji. Dzięki cashback od Twisto Twoje zakup są tańsze.

Cashback, czyli pieniądze wracają na konto

Cashback zwany też czasami moneybackiem, to jedna z ulubionych funkcji klientów instytucji finansowych. Z prostego powodu – dzięki niej zakupy mogą być tańsze o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset złotych. Cashback polega bowiem na zwrocie określonego procentu od kwoty wydanej za pomocą karty płatniczej. Jak to działa w praktyce?

Wyobraź sobie, że kupujesz sukienkę za 100 zł. W sklepie wydajesz co prawda całą tę sumę, ale pod dokonaniu zakupów część pieniędzy możesz odzyskać. Jeśli cashback wynosi na przykład 10 proc., to zwrot za sukienkę wyniesie 10 zł. Pieniądze te zostaną przelane po kilku dniach na Twoje konto. Kwoty cashbacku mogą być różne w zależności od banku lub sklepu. Z reguły jednak nie przekraczają 10 proc.

Cashback dostępny jest w kilku bankach, ale zazwyczaj ograniczony jest do określonych kategorii zakupowych, np. jest liczony jako zwrot za opłacone rachunki lub rabat na stacjach paliw. W Twisto proponujemy Ci cashback w 850 popularnych sklepach, w tym m.in. Allegro, Aliexpress, Media Markt, Empik,  czy Carrefour. Pełną listę sklepów współpracujących z nami znajdziesz na naszej stronie oraz w aplikacji w zakładce „Benefity”. Przy każdym sklepie podana jest wysokość rabatu, jaki zostanie Ci naliczony.

Jak skorzystać z cashbacku?

To proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wybranego sklepu internetowego przez aplikację lub konto Twisto i zrobisz zakupy. Możesz je opłacić naszą kartą lub w inny dowolny sposób. Po kilku tygodniach (od 12 do 70 dni) część wydanej kwoty wróci na Twoje konto.  Pamiętaj jedynie, by robić zakupy przez aplikację lub konto Twisto – jeżeli wejdziesz do sklepu  bezpośrednio, cashback nie naliczy się.

Po dokonaniu zakupów odpowiednia informacja zostanie przypisana do Twojego konta w Twisto. Teraz pozostaje Ci jedynie poczekać na zwrot części środków. Zostaną one zwrócone w formie punktów Twisto. Jeden punkt ma równowartość złotówki. Możesz je przeznaczyć na kolejne zakupy lub spłacić wykorzystany limit w ramach karty.

Cashback powinien przypaść do gustu zwłaszcza tym osobom, które lubią internetowe zakupy. Jeśli kupowanie online jest dla Ciebie chlebem powszednim, masz szansę odzyskać całkiem spore kwoty – nie stosujemy górnego limitu.

Nie mylić z cash back

Na koniec ciekawostka dotycząca cashbacku. Banki oferują jeszcze jedną usługę, która nazywa się w podobny sposób (cash back). Jest to możliwość wypłaty gotówki z kasy sklepu podczas robienia zakupów. Taki cashback nie ma jednak nic wspólnego ze zwrotem za zakupy i rabatami w sklepach.

Nie masz jeszcze konta Twisto? Zarejestruj się.