“To było zadziwiająco proste. Po prostu doładowałem swoją opaskę festiwalową kartą Twisto, a potem już o nic nie musiałem się martwić” - mówi Radek, jeden z grafików Twisto, opisując swoje doświadczenia z festiwalu Rock for People. Lato to czas zabawy na świeżym powietrzu, dlatego przygotowaliśmy dla Was listę tegorocznych wydarzeń, które są bezgotówkowe.

Open’er - Polska - 29.06-02.07

Po przerwie do Gdyni wraca Open'er - wystąpią na nim m.in. amerykański zespół Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Dua Lipa czy The Chemical Brothers! Na festiwalu będzie można zapłacić kartą płatniczą (Twisto :)), telefonami (Apple lub Google Pay).

Fest Festival - Polska - 10.08-13.08

Jedne z najmłodszych, ale też najpopularniejszych festiwali zaprasza jak co roku do Parku Śląskiego w Chorzowie! Na scenie zobaczymy m.in Young Leosia, Bitamina czy zagraniczne gwiazdy - The Chainsmokers, Scooter czy Stromae. Na festiwalu zapłacisz kartą, telefonem lub gotówką.

Kraków Live Festival - Polska - 19.08-20.08

Halsey, Jan Rapowanie, Lewis Capaldi czy Future, to oni będą gwiazdami największego krakowskiego festiwalu, który organizowany jest już od 2006 r. Festiwal wyróżnia się nie tylko line up, ale też rodzajami dostępnym płatności - kartą, gotówką oraz opaską elektroniczną od Mastercard.

Pohoda - Słowacja - 07.07-09.07

Najpopularniejszy słowacki festiwal na lotnisku w Trenczynie w tym roku doprowadzi tłum do szału za sprawą takich gwiazd jak Nick Cave & The Bed Seeds, Flume, The Libertines, Sigrid, Black Pumas czy Nemodný chalan: Laco.
Większość tutejszych stoisk posiada terminal płatniczy, ale można też płacić gotówką.

Sziget- Węgry - 10.08-15.08

Prawdopodobnie największy festiwal na świeżym powietrzu w Europie przez 6 dni wypełni ludźmi i muzyką nie tylko naddunajską wyspę Obuda, ale także cały Budapeszt. Organizatorzy obiecują ponad 100 powodów, dla których warto przyjechać. Główne to: Arctic Monkeys, Calvin Harris, Justin Bieber, Dua Lipa czy Kings of Leon.

Sziget był jednym z pierwszych festiwali w Europie, który zrezygnował z gotówki i działał w systemie bezgotówkowym.

FM4 Frequency - Austria - 17.08-20.08

Ten wielogatunkowy festiwal tradycyjnie odbywa się w austriackim mieście St. Pölten w trzecim tygodniu sierpnia. Zarezerwuj te 4 dni, jeśli chcesz usłyszeć i zobaczyć Glass Animals, Lewisa Capaldi, Apache 207, BilderBuch, Jasona Derulo lub Vini Vici.Bezgotówkowość jest tu oczywistością. Konto zakłada się przed festiwalem, doładowuje się je, a potem po prostu dobrze się bawi.