Z Twisto możesz korzystać z wygodnych rat bez konieczności tworzenia jednorazowej karty ratalnej. Jak to robić? Wyjaśniamy poniżej!

Twisto oferuje Ci kilka możliwości płatności za zakupy. Jeśli masz konto, możesz płacić za zakupy do 45 dni później, a dodatkowo większe wydatki o wartości min. 200 zł dzielić na wygodne raty już od 0%, nie tylko za pomocą jednorazowej karty ratalnej. Jak zatem podzielić zakupy na raty Twisto? Pokazujemy krok po kroku.

Jak skorzystać z rat Twisto?

Korzystanie z rat Twisto jest naprawdę proste! Rejestrujesz się w Twisto, a my  przyznajemy Ci bezpłatny limit/sublimit ratalny. Dzięki niemu możesz dzielić wydatki na od 3 do 12 rat. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to że rozłożyć na raty możesz:

  • płatności na min. 200 zł wykonane z Twisto,
  • transakcje, które zostały już zaksięgowane na Twoim koncie Twisto,
  • płatności spełniające powyższe warunki, do końca miesiąca, w którym zrobiłeś zakupy.

Każdą zaksięgowaną transakcję wykonaną za pośrednictwem Twisto (kartą lub po wyborze Twisto jako metody płatności), której wartość wynosi co najmniej 200 zł, możesz rozbić na raty. Sam ustalasz liczbę rat i ich koszt. Robisz to w łatwy i czytelny sposób za pomocą suwaka w aplikacji. Dzięki temu od razu widzisz, ile zapłacisz za rozłożenie transakcji na raty.

Rozkładanie transakcji na raty - krok po kroku

Prześledźmy proces rozkładania na raty na konkretnym przykładzie. Robisz zakupy za 699 zł np. w sklepie Selsey i płacisz za nie Twisto. Gdy transakcja jest już zaksięgowania na Twoim koncie, wchodzisz do aplikacji i klikasz płatność z Selsey, którą chcesz dzielić na raty. Przypuśćmy, że chcesz podzielić płatność na 6 rat, w związku z tym przesuwasz suwak na wybraną liczbę rat. Od razu widzisz, jaki jest koszt rozłożenia na raty. Następnie jednym przyciskiem potwierdzasz, czy zgadzasz się na raty. Musisz jeszcze przeczytać regulamin i zaakceptować koszt. Gotowe!

0:00
/

Co powinieneś wiedzieć o ratach Twisto?

Twój limit/sublimit ratalny to maksymalna kwota, którą możesz rozbić na raty. Pamiętaj jednak, że Twoja rata lub suma rat nie może przekraczać 1/12 Twojego sublimitu/limitu.

Jak sprawdzić, ile to jest, czyli jak wysoka może być suma wszystkich Twoich aktywnych miesięcznych rat? Możesz łatwo to sprawdzić po zalogowaniu się do aplikacji (w sekcji “Więcej” -> “Moje limity”) lub logując się przez przeglądarkę (sekcja “Raty”). Każdy kolejny zakup, który rozłożysz na raty, pomniejszy kwotę Twojego dostępnego limitu/sublimitu ratalnego, a każda spłacona rata - powiększy go.

Dodatkowo, pamiętaj, że transakcja, którą chcesz rozłożyć na raty, nie może być wyższa niż Twój limit płatniczy. Po spłacie rachunku za dany miesiąc kolejna rata znów zostanie pobrana z Twojego limitu.

Mając konto Twisto, możesz korzystać także z rat 0% - a więc Podziel na 3. Pamiętaj tylko, żeby najpierw aktywować usługę. Możesz to zrobić z poziomu aplikacji. Wystarczy wejść w zakładkę "Zakupy", a następnie "Podziel na 3". Wybierz sklep, w których chcesz zrobić zakupy i kliknij przycisk "Idź na zakupy". To bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie podział płatności na 3 nie zadziała. Zrób zakupy za m.in. 200 zł i zapłać za nie Twisto. Zaczekaj na zaksięgowanie transakcji. Następnie kliknij w nią i podziel płatność na 3 za 0 zł.

Jak widzisz, nawet bez jednorazowej karty ratalnej, możesz nadal robić zakupy na raty w łatwy sposób za pomocą Twisto. Sam decydujesz, którą transakcję chcesz rozłożyć, a także na ile rat. Szybko, wygodnie i bezpiecznie!