Powód, dla którego ludzie komplikują sobie początek roku postanowieniami jest oczywisty. Początek czegoś nowego napełnia nas energią do działania i stanowi szansę na naprawienie tego, co zepsuliśmy w minionym roku. W jaki sposób wykorzystać noworoczną energię?

Zadbaj o swój związek

Statystycznie najgorszym okresem dla związków do niedawna był właśnie początek nowego roku. Teraz przez pandemię został on znacznie wydłużony. Koronawirus nie tylko wpłyną na nasze zdrowie, ale też związki. Psychologowie twierdzą, że pandemia w niektórych przypadkach przyspieszyła decyzję o rozstaniu nawet o dwa lata. Widać to w danych MS, z których wynika, że liczba spraw rozwodowych zauważalnie rośnie. W ciągu pierwszego półrocza 2021 r. do w całej Polsce wpłynęło o niespełna 14% więcej spraw rozwodowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jeśli Wasz związek również lekko trzeszczy lub zabrakło w nim entuzjazmu, spróbujcie go nieco ożywić. Wspólny spacer, wyjście do kina czy restauracji, na pewno pomogą oderwać się od domowej rzeczywistości i nabrać dystansu do niektórych rzeczy. Jeśli będziecie chcieli się podzielić wydatkami za romantyczną kolację, to z Twisto jest to banalnie proste. Użyjcie funkcji Split i cieszcie się wspólnym czasem.

Uporządkuj swoje rzeczy

Postanowienie, by w końcu uporządkować swoje rzeczy, wprowadza porządek do naszego życia. Jednak znaną zasadę, aby wyrzucić do kosza lub oddać to, czego nie nosimy od roku, należy nieco podrasować. Koronawirus ograniczył bowiem nasze możliwości towarzyskie, więc imprezowe sukienki, które od roku wiszą bezczynnie na wieszaku, mogą się jeszcze przydać. Dlatego obecnie obowiązuje zasada: “wyrzuć to, czego nie nosisz od trzech lat".

Uporządkowanie szafy pokaże Ci także, czego może w niej brakować. Dlatego koniecznie zajrzyj na poświąteczne wyprzedaże, np. do C&A, Top Secret czy Le Collet i skompletuj brakujące części garderoby.

Prezenty nie tylko od święta

Wnieś radość w życie innych, nawet jeśli nie jest to Boże Narodzenie. Najlepsze prezenty to te, których się nie spodziewamy, dlatego nie czekaj na urodziny, rocznicę, ukończenie szkoły lub inne wydarzenie i podaruj swoim przyjaciołom lub rodzinie prezent tylko dlatego, że chcesz. To nie musi być nic wielkiego, ot jakaś drobna rzecz do codziennego użytku, ale oczywiście, jeśli masz taką potrzebę,  możesz się też zdecydować się na coś większego. W okresie poświątecznych wyprzedaży takie niespodzianki są łatwiejsze do przygotowania. Artykuły z kategorii dom znajdziesz np. w Duka, Jysk czy Meble.pl.

Ruszaj się i odpoczywaj

Ostatnie dwa lata pokazały nam, jak niezwykle ważne jest, aby być w doskonałym zdrowiu. Dbaj o swoje ciało nie tylko wychodząc na spacer czy narty, ale również zapewniając mu odpowiedni odpoczynek. Zadbaj więc o odpowiednią ilość snu.

Uporządkuj swoje finanse

Nowy rok to również świetny czas na podjęcie tego kroku. Przeanalizuj zeszły rok, uporządkuj swoje finanse i sporządź listę kluczowych wydatków, które czekają na Ciebie w tym roku. Dzięki takiemu przeglądowi finansów możesz lepiej się przygotować na to, co czeka Cię w tym roku. Przy okazji, w aplikacji Twisto Twoje wydatki są automatycznie klasyfikowane do różnych kategorii, dzięki czemu doskonale wiesz, które pozycje najbardziej obciążają Twój budżet.

Bądź szczęśliwy

Uśmiechaj się do siebie w lustrze rano, a co wieczór chwal siebie za coś, co udało ci się osiągnąć tego dnia. Nawet jeśli chodzi tylko o to, że dziecko dotarło na czas do przedszkola lub zabrałeś samochód do myjni. Miłość do samego siebie stoi na pierwszym miejscu we wszystkich psychologicznych przewodnikach o szczęśliwym życiu. Nie bój się też od czasu do czasu wyznać sobie miłości, np. ułatwiając sobie prace domowe poprzez zakup jakiegoś sprzętu, lub spraw sobie przyjemność nowym ubraniem czy zabiegiem w salonie SPA.

Jeśli przynajmniej spróbujesz trzymać się tych postanowień, uwierz mi, będziesz miło wspominał rok 2022. A jeśli pojawią się jakieś trudności (a takie będą, jak w każdym roku), pamiętaj o stwierdzeniu Alberta Einsteina, które daje nadzieję: “pośród każdego problemu jest szansa".