Płacenie kartą wirtualną w telefonie jest szybkie, proste i pod wieloma względami bezpieczniejsze niż płacenie kartą fizyczną. Przygotowaliśmy przewodnik po tym, jak dodać kartę do telefonu oraz gdzie i jak można nią płacić.

Jak dodać kartę do telefonu Android?

 1. Pobierz aplikację Portfel i otwórz ją.
 2. Kliknij "Dodaj do portfela".
 3. Wybierz "Karta płatnicza" i "Nowa karta kredytowa lub debetowa".
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na telefonie komórkowym.

Jak dodać kartę do telefonu Apple?

 1. Pobierz aplikację Portfel i otwórz ją.
 2. Kliknij "Dodaj do portfela".
 3. Wybierz "Karta płatnicza" i "Nowa karta kredytowa lub debetowa".
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na telefonie komórkowym.

Instrukcje dotyczące dodawania karty Twisto do telefonu

Fizyczną kartę Twisto można dodać do telefonu tak samo, jak każdą inną kartę kredytową lub debetową. W przypadku karty wirtualnej najłatwiejszym sposobem jej dodania jest aplikacja Twisto.

 1. Pobierz aplikację Twisto.
 2. W sekcji "Karta" wybierz kartę, którą chcesz dodać.
 3. Kliknij "Dodaj do Portfela Google/Apple" - w zależności od typu telefonu.
 4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na telefonie.

Jak płacić kartą w telefonie?

Płacenie kartą wirtualną w sklepie lub restauracji jest bardzo podobne do płacenia kartą fizyczną. Wystarczy odblokować telefon i przyłożyć go do terminala, który automatycznie wykrywa płatność i otwiera wirtualny portfel, w którym wybierasz, którą z kart chcesz zapłacić. W zależności od typu telefonu, płatność można również potwierdzić odciskiem palca, twarzą lub kodem PIN. Sygnał dźwiękowy potwierdza, że płatność się powiodła. Jeśli masz FaceID na swoim iPhonie, możesz dwukrotnie kliknąć przycisk blokady ekranu, aby zapłacić. W Ustawieniach możesz wybrać swoją główną kartę, którą planujesz płacić najczęściej.

Jeśli nie masz włączonej funkcji płatności telefonem NFC, musisz ją włączyć w Ustawieniach.

Czy karta jest bezpieczna w telefonie?

Tak, jest nawet bezpieczniejsza niż karta fizyczna. Nikt nie może ukraść karty w telefonie i nie można nią płacić bez odblokowania telefonu. Co więcej, nikt nie może odczytać numeru karty ani kodu CVC wprowadzonego podczas płatności online.

Najbezpieczniejszą kartą jest ta, która znika po dokonaniu płatności. Twisto oferuje taką kartę grupie klientów do płacenia za zakupy w ratach. Jednorazową kartę można utworzyć w aplikacji Twisto tuż przed dokonaniem płatności i dodać ją do Google/Apple Pay.

Gdzie można nią płacić?

Kartą wirtualną można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty kredytowe lub debetowe. Możesz jej użyć do zakupu biletu tramwajowego, obiadu w restauracji, zakupów spożywczych w sklepie lub kawy w kawiarni. Życzymy łatwych i bezpiecznych zakupów.