Jedzenie na mieście, zdrowie i uroda, a może rozrywka? Nie wiesz, gdzie ucieka Ci najwięcej pieniędzy i chcesz lepiej kontrolować swoje wydatki. Kategoryzacja wydatków od Twisto na pewno Ci w tym pomoże.

Kategoryzacja wydatków

To nowa funkcjonalność w nasze aplikacji. Dzięki niej wszystkie Twoje wydatki dzielimy automatycznie na 20 kategorii, takich jak: jedzenie i napoje, artykuły spożywcze, zdrowie i uroda, rozrywka, moda, dzieci, podróże, transport, dom i ogród, artykuły dla zwierząt, usługi finansowe, elektronika czy subskrypcje. Podział dotyczy wszystkich transakcji. Także tych, które dawno masz za sobą. Dzięki temu możesz prześledzić historię swoich wydatków od pierwszych dni z Twisto. I trzymać rękę na pulsie. Kategoryzacja wydatków to zatem narzędzie, które daje Ci szansę na solidną analizę Twoich finansów i… wyciągnięcie wniosków. Na przykład na czym warto zacząć oszczędzać…

Przeanalizuj swoje wydatki

Zestawienie wydatków znajdziesz w aplikacji i koncie online Twisto. Wejdź do sekcji “Wydatki”, a potem wybierz zakładkę “Kategorie”. Znajdziesz tam zestawienie transakcji dokonanych w poszczególnych miesiącach z podziałem na kategorie. W prawym górnym rogu znajduje się ikona lejka, dzięki której możesz dowolnie filtrować transakcje i dokonać bardziej dokładnej analizy. Na przykład sprawdzić ile kosztowały Cię wizyty w restauracjach w ciągu ostatniego pół roku (mnie, autorkę tego tekstu zdecydowanie za dużo...), albo o ile wzrosły Twoje wydatki na subskrypcje w marcu i kwietniu. Wystarczy, że wybierzesz okres, w którym chcesz analizować wydatki i odpowiednią kategorię.
Wśród kategorii, na które podzieliliśmy wydatki, znajduje się także pozycja “Inne”. To wydatki, których nie byliśmy w stanie automatycznie przypisać do żadnej grupy. Możesz bardzo łatwo przyporządkować je samodzielnie, wchodząc w konkretną płatność.

To na co wydajesz najwięcej?

Nie masz jeszcze konta Twisto? Zarejestruj się.