W ubiegłym tygodniu pochwaliliśmy się informacją, że w IV kwartale 2021 r. australijski jednorożec ZIP obejmie pozostałe 90 proc. udziałów w Twisto. Tym samym stanie się  jedynym właścicielem Twisto. Zapewne jesteście ciekawi, co to oznacza z punktu widzenia użytkowników Twisto.

Dlaczego Zip?

Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy, że do grona naszych inwestorów dołączył Zip, to było nasze pierwsze “spotkanie” z australijskim liderem BNPL w świecie finansów. Teraz, czyli trzy miesiące po pierwszej wiadomości, możemy się pochwalić, że Zip przejmie pozostałe 90 proc. udziałów Twisto i stanie się jedynym właścicielem firmy. To bardzo dobra wiadomość!

Dlaczego? Już tłumaczymy! Zip oferuje podobne usługi co Twisto - odroczone płatności (Buy Now Pay Later). Jest światowym liderem w swojej dziedzinie. Działa na kilku kontynentach, w wielu państwach, min. w Australii, Nowej Zelandii, RPA, Wielkiej Brytanii i USA. Z usług i produktów Zip korzysta ponad 5 mln klientów! Dzięki połączeniu z Twisto, razem będziemy mogli oferować płatności odroczone na Starym Kontynencie - w 27 krajach Unii Europejskiej! Nowy inwestor wesprze nas w ekspansji, a my podzielimy się z nim  naszymi produktami i doświadczeniem z Europy.  

Co zmieni się z punktu widzenia klientów?

Wszystko zostaje tak jak było! Usługi Twisto będą dla Ciebie niezmiennie dostępne, w takiej samej formie jak dotychczas. Nie zmieni się również skład naszego zespołu, wręcz przeciwnie - będzie nas coraz więcej! I oczywiście stale będziemy rozwijać kolejne produkty Twisto, aby ułatwić Ci codzienne zarządzanie płatnościami. O niektórych powiemy już wkrótce!

Co nas (razem) czeka?

Ten nowy “australijski” rozdział to dla Twisto ekscytująca przygoda, która pod wieloma względami będzie wykraczała poza granice Polski (i Czech). Dzięki połączeniu z globalnym graczem będziemy coraz lepsi! Mamy nadzieję, że Ty również już wkrótce zauważysz zmianę na lepsze, nie ukrywamy, że bardzo nam na tym zależy. Nasz cel to Twoje zadowolenie! To nigdy się nie zmieni.