Zapewne nikt tego nie lubi. Zakupy prezentów w ostatnim tygodniu przed świętami w zatłoczonym centrum handlowym lub bycie zahipnotyzowanym przez wiadomości od kuriera zastanawiającego się, czy będzie w stanie dostarczyć paczkę na czas. Uniknięcie stresu to jednak tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się świętami z wyprzedzeniem. Przeczytaj pozostałe powody i ruszaj na zakupy. Zaoszczędzisz sobie zmartwień i pieniędzy.

1. Relaks i spokój ducha

Zrób listę i zacznij działać, zanim nadejdą pierwsze mrozy. Jeśli uda Ci się załatwić wszystko przed końcem listopada, grudzień będzie dla Ciebie pełen komfortu. Zachowaj listę tego, co dla kogo kupiłeś, aby przed świętami nie wpadać w panikę, że o czymś zapomniałeś.

2. Dokonaj bardziej przemyślanego wyboru

Kiedy masz dużo czasu na prezenty, możesz dokładnie ustalić, co będzie odpowiadać odbiorcy. W pośpiechu tuż przed nadejściem Świętego Mikołaja może się okazać, że kupujesz cokolwiek tylko po to, by coś podarować.

3. Zakupy lokalne

Więcej czasu oznacza więcej opcji. Możesz udać się na targ, podejść do małego producenta, dać szansę małym rzemieślnikom. Otrzymasz unikalne, efektowne prezenty i będziesz wspierać lokalny handel.

4 Łatwość finansowa

Grudzień to dla wielu osób finansowy drenaż. Jednak jeśli zaczniesz kupować paczki świąteczne w październiku, nie będziesz musiał patrzeć, jak pieniądze wypływają z Twojego konta z prędkością pękniętej tamy w grudniu. Dzięki Podziel na 3 wszystkie płatności zostaną uregulowane, zanim zasiądziesz do świątecznego obiadu.

5. Lepsza cena

Na kilka tygodni lub miesięcy przed rozpakowywaniem prezentów, zazwyczaj dostaniesz produkt, którego szukałeś w lepszej cenie niż w ostatniej chwili. Masz też czas na sprawdzenie, który sklep internetowy oferuje go taniej, możesz poczekać, aż pojawi się w magazynie. Jednocześnie możesz skorzystać z różnych promocji rabatowych, takich jak Black Friday pod koniec listopada.

6. Wystarczająco dużo czasu na pakowanie

Wiadomo: pakowanie do drugiej nad ranem tuż przed Wigilią nie wydaje się ekscytującym zajęciem. Zapakuj prezenty, gdy tylko dotrą do domu. Ale nie zapomnij od razu umieścić na nich etykiety z imieniem, abyś nie musiał ich ponownie rozpakowywać lub aby babcia nie dostała konsoli Nintendo. Nawet jeśli chciałaby ją mieć.

7. Jeszcze weselsze przyjęcia świąteczne

Jeśli wcześnie zapakujesz prezenty pod choinkę, będziesz mógł cieszyć się grudniowymi imprezami jak nigdy dotąd. Poświęć czas przyjaciołom, rodzinie i sobie. Spaceruj po mieście rozświetlonym świątecznymi lampkami, weź udział we wszystkich wspaniałych wydarzeniach przedświątecznych i nastaw się na jingle dzwonków.