11 listopada w Polsce kojarzy się nam ze Świętem Niepodległości. Jednak na świecie, a zwłaszcza w krajach azjatyckich, w ten dzień odbywa się wielki festiwal zakupów. Właśnie wtedy w Chinach obchodzony jest Singles' Day, czyli Dzień Singla. Jak powstało to zakupowe święto i w jaki sposób możesz zaoszczędzić, płacąc Twisto na AliExpress?

Singles’ Day stał się chińskim odpowiednikiem Black Friday i Cyber Monday, a nawet przerósł je pod względem wartości robionych wtedy zakupów. Jak wynika z danych Statista, w czasie festiwalu zakupów z okazji Dnia Singla w ubiegłym roku (od 1 do 11 listopada 2020 r.) na swoich platformach Alibaba zarejestrowała sprzedaż o wartości 74,1 mld dol. Tym samym Dzień Singla umocnił swój status największego święta zakupowego na świecie. Nic więc dziwnego, że konsumenci z różnych zakątków świata, w tym z Polski, coraz chętniej korzystają z promocji organizowanych tego dnia, a samo święto przenoszone jest również na grunt innych krajów, np. Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Dzień Singla – czyli co single mają wspólnego z globalnym świętem zakupów?


Dlaczego Dzień Singla stał się okazją do zakupów? Skąd w ogóle pochodzi nazwa tego święta? Pomysł zrodził się na chińskim uniwersytecie w Nanjing, gdzie czterej studenci ustanowili święto singla – jako rodzaj anty-Walentynek. Ich pomysł rozpowszechnił się na uczelni, a potem wyszedł poza nią i został ciepło przyjęty przez Chińczyków. Zgodnie z koncepcją tego święta samotni ludzie tego dnia mają rozpieszczać samych siebie prezentami. Obecnie często w Dzień Singla w Chinach odbywają się spotkania towarzyskie i imprezy, a nawet są organizowane wesela – w 2011 r. tego dnia w Pekinie pobrało się ponad 4 000 par.

Co ciekawe, data Dnia Singla nie jest przypadkowa. Święto zakupów odbywa się 11 listopada. Dlaczego akurat wtedy? Gdy data ta zapisana jest numerycznie, składa się tylko z samych jedynek – 11.11. Cyfra ta ma swój symboliczny wydźwięk – jest to metafora singla, który spotyka innych singli – stąd data z czterema jedynkami.

Pierwszy festiwal zakupów z okazji Dnia Singla zorganizował w 2009 r. chiński gigant e-commerce Alibaba – oferując duże zniżki na swojej platformie zakupowej Tmall. Z biegiem czasu pomysł ten rozprzestrzenił się nie tylko na inne chińskie sklepy, ale także na różne części świata. Promocje rozpoczynają się każdego roku wcześniej i nie są już ograniczone tylko do jednego dnia – często trwają o wiele dłużej.

Jak skorzystać z promocji na Dzień Singla z Twisto?

Dzień Singla jest czasem największej wyprzedaży w roku na AliExpress zniżki na produkty sięgają aż do 70%. Nic więc dziwnego, że konsumenci z całego świata, również z Polski, szukają wtedy atrakcyjnych promocji także dla siebie.

Robiąc zakupy na AliExpress z Twisto możesz zaoszczędzić jeszcze więcej. Nasza wielowalutowa karta ma korzystny kurs wymiany walut Mastercard - bez opłat i prowizji.  Za jej pomocą możesz płacić w dowolnej walucie i w każdym sklepie, w którym akceptowana jest płatność Mastercard. Także za granicą. Nie musisz zakładać dodatkowych kont walutowych, a Twisto nie pobiera żadnej prowizji za przewalutowanie. Jeśli jesteś posiadaczem planu Space, dodatkowo otrzymujesz jeszcze lepsze kursy walut.

Dzięki Twisto możesz również przesunąć spłatę należności nawet do 45 dni, a jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań - bez problemu zwrócić go do sklepu. Dodatkowo, jeśli zrobisz zakupy na AliExpress o wartości co najmniej 200 zł, możesz podzielić swoją płatność na 3 miesiące i to za 0 zł. W ten sposób większe wydatki nie wpłynął na kondycję  Twojego portfela. Robiąc zakupy na AliExpress skorzystaj również z naszej usługi cashback i otrzymaj nawet do 10% zwrotu za zakupy.

Mając Twisto zakupy w zagranicznych sklepach to przyjemność. Pozostaje więc pytanie - czego sobie życzysz z okazji Dnia Singla?