Czarny Piątek otwiera festiwal świątecznych zakupów w sklepach. I choć przez pandemię czy też problemy z dostawami tegoroczny Black Friday może być nieco inny niż zwykle, to nadal w wielu miejscach w tym czasie można będzie złapać mnóstwo atrakcyjnych promocji. Gdzie zatem najlepiej szukać okazji i co kupić na Black Friday?

Zazwyczaj Czarny Piątek dopiero rozpoczynał sezon świątecznych zakupów. Jednak w tym roku może się to zmienić i Polacy szybciej ruszą na zakupy, aby nie zostawiać ich na ostatnią chwilę, ponieważ coraz więcej mówi się o problemach z dostawą towarów. Black Week, na którego składają się Black Friday i Cyber Monday, jest więc szansą na zrobienie wszystkich zakupów w dobrych cenach. Co zatem najlepiej kupić w czasie festiwalu promocji?

Elektronika wciąż pożądana, ale mniej dostępna

Wśród  produktów najczęściej kupowanych w trakcie Black Friday jest elektronika. Dlatego tegoroczny festiwal promocji to dobra okazja na znalezienie atrakcyjnych ofert z tego segmentu, zwłaszcza że wiele mówi się o niskiej dostępności układów scalonych, przez co produkcja jest mniejsza, a to niedługo może oznaczać wyższe ceny. Mega okazji możesz szukać w sklepach typu Neonet, RTV Euro AGD czy OleOle, gdzie setki produktów, w tym smartfony, telewizory czy sprzęt AGD, możesz kupić z Twisto do 85 proc. taniej.

Moda, kosmetyki i książki – tutaj znajdziesz najlepsze prezenty

Atrakcyjne promocje znajdziesz również w kategoriach takich jak moda, kosmetyki czy nawet artykuły spożywcze. W końcu, jak wynika z danych Twisto, w ubiegłym roku nasi klienci bardzo chętnie korzystali ze zniżek oferowanych tego dnia w sklepach tego typu.

Popularnością cieszyły się artykuły z kategorii fashion. Klienci Twisto najchętniej kupowali tego dnia produkty w sklepie Andżela, gdzie i w tym roku czekają promocyjne oferty.

Propozycji modowych na Black Weekend można szukać również w sklepie Intymna, gdzie znajdziesz piękną bieliznę np. na świąteczny prezent, a gdy po głowie chodzi Ci elegancka galanteria skórzana – w Venezia bez problemu znajdziesz taki upominek.
Inną kategorią produktów, gdzie w zeszłym roku klienci Twisto najczęściej korzystali z promocji na Black Friday, jest health and beauty. Chyba każdy z nas lubi dostawać kosmetyki, albo samemu kupować ulubione perfumy w korzystnych cenach. Zniżki na Black Week można znaleźć m.in. w Hebe czy Minti Shop, gdzie łatwo i wygodnie zapłacisz z Twisto.
Warto również sprawdzić wyprzedażowe okazje w księgarniach internetowych. Książka to sprawdzony prezent na Święta – nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Bogatą ofertę znajdziesz na Tania książka czy Gandalf, gdzie możesz skorzystać ze zniżek sięgających 70 proc.
Wszystkie te sklepy łączy jeden mianownik – we wszystkich kupując z Twisto masz aż 60 dni na płatność za produkty! Tutaj znajdziesz listę sklepów, objętych świąteczną promocją.

Odpowiedzialne kupowanie

Podczas Black Friday zakupy odbywają się głównie online, a najczęściej z szału przecen korzysta młode pokolenie. Patrząc na klientów Twisto – zazwyczaj są to osoby w wieku 25-32 lata. Dlatego też zauważalny jest nowy trend, polegającym na odpowiedzialnym kupowaniu. Wiele młodych osób nawet podczas święta promocji stawia na zrównoważony rozwój. W związku z tym marki, które sprzedają produkty przyjazne środowisku, są coraz częściej wspierane przez kupujących podczas Black Friday, nawet gdy nie mają tak dużych zniżek. Takie odpowiedzialne zakupy można zrobić np. na Zalando – które jako pierwsze wprowadziło w tym roku dla swoich klientów kategorię pre-owned. To nowa usługa, która polega na tym, że możesz kupić wysokiej jakości markowe towary, które są używane, ale nadal są w bardzo dobrym stanie i wyglądają jak nowe. Jeśli chcesz skorzystać z okazji cenowych na Zalando, pamiętaj, że z Twisto płatności za min. 200 zł możesz podzielić na 3 raty bez żadnych kosztów.

Z usługi Podziel na 3 możesz skorzystać płacąc z Twisto również w innych sklepach z branży fashion, m.in.: w Le Collet, eobuwie, Deichmann, Born2be, Modivo czy Bon Prix. Pełną listę sklepów, w których działa ta usługa, znajdziesz w sekcji “Zakupy” w aplikacji. Pamiętaj, aby skorzystać z Podziel na 3 bardzo ważne jest, aby do e-sklepu przejść z poziomu aplikacji Twisto!

Wyprzedaże nie zaczekają, Twisto tak

Tegoroczny Black Week będzie na pewno obfitował w promocje. Aby z nich skorzystać wielu klientów użyje nowoczesnych i prostych metod płatności takich jak Twisto. Wybierając usługę BNPL towar kupujesz teraz w atrakcyjnej cenie, a płacisz za niego później. Dzięki Twisto klienci mogą elastycznie zarządzać swoim budżetem – co przed Świętami jest bardzo przydatne – przerzucając część kosztów na kolejny miesiąc. A dodatkowo mogą przetestować produkt, zanim za niego zapłacą. W czasach szybko rosnącej inflacji płatności odroczone są pomocnym rozwiązaniem. Jeśli więc chcesz upolować okazję na Black Friday i Cyber Monday, weź na zakupy Twisto i płać za nie później.

Udanych zakupów!