Planujesz wakacje w tym roku? Marzy Ci się wypoczynek w urokliwym miejscu, ale jednocześnie nie chcesz zbytnio nadwyrężać swojego budżetu? Pokażemy Ci, jak z kontem Twisto możesz nieco zaoszczędzić na wakacyjnych podróżach. Sprawdź!

Oszczędności zacznij od noclegu i nie tylko

Pierwszych oszczędności możesz szukać już rezerwując nocleg. A jak wiadomo, ten potrafi kosztować naprawdę sporo. Jeśli masz konto Twisto, koniecznie sprawdź zakładkę Zakupy. Znajdziesz tam oferty cashbacku m.in. na noclegi. Możesz otrzymać do kilku procent zwrotu wartości zakupów w formie punktów Twisto.

Mimo że wydaje się, iż kilka procent to niewiele, to biorąc pod uwagę fakt, że wydatki na nocleg stanowią znaczną część wakacyjnego budżetu, finalnie możemy uzyskać całkiem pokaźny zwrot i to nie robiąc nic.

Przykładowo, rezerwując hotel na Hotels.com zyskasz do 2,1% zwrotu, a korzystając z oferty Booking.com nawet do 4%. Jeśli więc zarezerwujesz nocleg na kwotę 2 500 zł na Booking.com, możesz otrzymać nawet 100 zł zwrotu w punktach Twisto.

W aplikacji Twisto znajdziesz mnóstwo ofert cashbacku - nie tylko te dotyczące noclegów. Możesz otrzymać zwrot w wysokości 3,15% za zakup biletów na podróż Flixbusem, albo za zakupy spożywcze np. w Lidlu lub w sklepie Carrefour czy zamówienie jedzenia w Pyszne.pl (do 2,1%). Możliwości jest naprawdę wiele.

To, co musisz zrobić, aby otrzymać zwrot, to wejść w zakładkę “Zakupy” w aplikacji Twisto, wybrać interesującą Cię ofertę i przejść do niej bezpośrednio, klikając w pole “Skorzystaj z benefitów”. I gotowe!

Zyskuj na wymianie walut

Masz zamiar spędzić urlop poza Polską? Jeśli planujesz zagraniczne wojaże, zabierz ze sobą Twisto w planie Space. W ten sposób zyskasz dostęp do korzystnego kursu wymiany walut od Mastercard. Jest on atrakcyjniejszy od tego, który możesz uzyskać wymieniając gotówkę w banku lub kantorze. Tym samym na każdej płatności w zagranicznej walucie zaoszczędzisz nawet 3%!

Nie ma znaczenia, czy będziesz płacić online czy stacjonarnie. Przewalutowanie odbywa się automatycznie i ściąga środki z dostępnego limitu Twisto.

Przykładowo: Podczas wakacji w Tajlandii naszej koleżance udało się zaoszczędzić tylko na wydatkach na jedzenie czy rozrywkę blisko 90 zł. I choć niektórym może się wydawać to niezbyt dużo, to warto wspomnieć, że nie było tam wiele miejsc, gdzie mogła zapłacić kartą, a mimo to oszczędziła kilkadziesiąt złotych!

Brak opłat za przewalutowanie

Dlaczego jeszcze warto zabrać ze sobą Twisto na wakacje? Płacąc naszą kartą nie narażasz się na dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem transakcji oraz prowizją - w przeciwieństwie do płatności za granicą zwykłą kartą debetową wydaną przez bank. Wtedy bowiem musisz liczyć się z opłatami za przewalutowanie (zazwyczaj po niezbyt korzystnym kursie), a także prowizją nawet do 5-6 proc.

W Twisto nie pobieramy żadnej prowizji za przewalutowanie. Nie musisz też zakładać osobnych rachunków walutowych i zasilać ich. Płacisz tak samo, jak w Polsce, a karta automatycznie dokona przewalutowania ze złotówek na waluty.

Dodatkowo nie ma znaczenia dzień i pora, kiedy wykonujesz transakcje. Nawet płacąc w weekend nie ponosisz dodatkowych kosztów, co w przypadku innych popularnych aplikacji umożliwiających płatności za granicą, nie zawsze jest spotykane.

Elastycznie zarządzaj budżetem

Właśnie wystartowała super promocja na bilety lotnicze, a może trafiła Ci się atrakcyjna oferta last minute? Z kontem Twisto możesz z nich skorzystać od razu, nie naruszając swoich środków. Na płatność masz do 45 dni za darmo! Możesz więc elastycznie zarządzać budżetem i korzystać z najlepszych okazji, tym samym oszczędzając.

A jeśli większe płatności są dla Ciebie zbyt obciążające, możesz je łatwo podzielić na wygodne raty. W aplikacji sam ustalasz liczbę i wysokość rat za pomocą specjalnego suwaka i dokładnie widzisz, ile zapłacisz. Jeśli więc chcesz skorzystać z promocyjnej oferty wyjazdu, ale bez nadwyrężania budżetu, Twisto pomoże Ci w realizacji tego marzenia!

Dziel zakupy na 3 za darmo!

Inną usługą, która z pewnością przyda się w przygotowywaniach do wakacji, jest Podziel na 3. W aplikacji Twisto w sekcji “Zakupy” znajdziesz oferty e-sklepów, w których zakupy za min. 200 zł podzielisz na trzy wygodne części całkowicie za darmo. Podziel na 3 to idealna opcja, gdy czekają Cię większe wydatki przed urlopem. W ten sposób kupisz wszystko, co potrzebujesz, bez nadmiernego obciążania budżetu.

Nie tylko oszczędności, ale też bezpieczeństwo

Ważnym aspektem podczas wakacji jest bezpieczeństwo. Mając plan Space, nie musisz brać ze sobą gotówki i tym samym ograniczasz ryzyko kradzieży. Otrzymujesz bowiem kartę Twisto od Mastercard, dzięki której możesz płacić w dowolnym miejscu w Polsce i za granicą.

Karta jest zabezpieczona PIN-em. W przypadku jej zgubienia, łatwo zablokujesz ją w aplikacji Twisto. Wirtualną kartę Twisto możesz również podpiąć do cyfrowego portfela Google Pay lub Apple Pay i płacić nią telefonem.

Dodatkowo widzisz dokładnie, ile i na co wydajesz. Możesz więc w porę zareagować, gdy zaczniesz przekraczać ustalone sobie przez podróżą limity wydatków.