Zarządzanie budżetem domowym to niełatwe zadanie. Na szczęście w internecie możemy znaleźć wiele ciekawych i wartościowych darmowych treści na tematy związane z szeroko pojętymi finansami i oszczędzaniem. Sprawdź 5 finfluencerów, których naszym zdaniem warto obserwować.

Domowe Finanse - aby ogarnąć budżet rodzinny

To kanał na YouTube, dzięki któremu zadbasz o swoją niezależność finansową. Jego założycielka - Anna Grochowska - na własnych doświadczeniach pokazuje, jak uporządkować swoje finanse, spłacić długi i efektywnie zarządzać budżetem domowym. Treści zamieszcza również na swoim Instagramie oraz blogu (Po taniości). Dodatkowo funkcjonuje specjalna grupa na Facebooku, na której znajdziesz tysiące informacji w kwestii szeroko pojętego budżetu.

Domowe Finanse to miejsce, w którym nie znajdziesz nierealnych porad finansowych, tylko przykłady z życia. Dzięki temu wielu z nas może się identyfikować z problemami, które opisuje Ania. Są tu praktyczne rady dotyczące finansów, ale też gotowania i planowania posiłków, które jest kluczowe w zarządzaniu budżetem oraz zakupów.  

Ciekawe treści na temat budżetu domowego i oszczędzania znajdziesz również na instagramie Pani od Oszczędzania. Tutaj przeczytasz naszą rozmowę z Karoliną Nowicką, założycielką bloga. Jeśli więc szukasz motywacji do tego, aby ogarnąć swoje finanse, zerknij koniecznie na tworzone przez Nią treści.

Kredytowy Poradnik - czyli jak nie przepłacać na kredytach

Planujesz wziąć kredy hipoteczny, a może już taki posiadasz? Koniecznie zajrzyj na Instagram Honoraty Skrzypek-Komorowicz, czyli Kredytowy Poradnik. Znajdziesz tu masę przydatnych informacji na temat zdolności kredytowej, wyboru kredytów, ich nadpłaty oraz wszelkich kwestii okołokredytowych. Możesz również umówić się na bezpłatne konsultacje kredytowe, podczas których rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości dotyczące zakupu nieruchomości i zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Jest również dedykowana grupa na Facebooku, na której znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące kredytów.

Biedanizm i Ania Gotuje - o tym, jak gotować tanio i smacznie

Jedzenie jest mocno związane z finansami. Wydatki na żywność stanowią bowiem niemałą część naszego budżetu domowego. Wielu z nas stara się oszczędzać na zakupach, wybierając tańsze produkty, lub rezygnując z ulubionych rzeczy. Jednak są sposoby na to, aby był i wilk syty i owca cała. W sieci znajdziemy wielu twórców, którzy pokazują, jak z kilku składników, wyczarować odżywcze i smaczne danie.

Jeśli jesteś fanem tradycyjnej kuchni, zerknij na profil Ania Gotuje. Znajdziesz tam proste dania, które nie nadwyrężą Twojego budżetu. Mając tyle inspiracji bez problemu zaplanujesz swoje posiłki z tego, co masz akurat w lodówce.

Z kolei jeśli lubisz kuchnię wegańską zerknij na profil Biedanizm. Znajdziesz tam mnóstwo tanich i pysznych przepisów. Jego założycielka odczarowuje kuchnię wegańską i obala mit, że jest ona droga. Przyrządza dania z prostych produktów, które znajdują się w naszych domach.

Finanse bardzo osobiste - czyli jak skutecznie inwestować

Chcesz zacząć inwestować swoje oszczędności i zastanawiasz się w co? Najpierw warto zainwestować w porządna dawkę wiedzy na ten temat. W tej kwestii bardzo polecamy blog Marcina Iwucia Finanse bardzo osobiste, a także jego konto na Instagramie. To źródło wiedzy na temat inwestowania i nie tylko. Co ważne - podana jest ona w prosty i uporządkowany sposób, więc każda osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z inwestycjami, poradzi sobie bez problemu.