Mamy za sobą wyjątkowy rok (a przed nami kilka kolejnych „niezwykłych” miesięcy). W takich okolicznościach każda okazja do świętowania jest mile widziana. W tym roku nie ma znaczenia, czy z niecierpliwością czekasz na Walentynki czy należysz do osób, które uważają je za komercyjny wynalazek i omijają szerokim łukiem. W 2021 r. wszyscy powinniśmy świętować. Covid-19 nauczył nas jednej ważnej rzeczy: dbania o naszych bliskich i siebie. Mamy kilka wskazówek, jak obchodzić Walentynki bez rujnowania portfela.

Wskazówki dla par i singli

Zrób coś innego!

W tym roku Dzień Świętego Walentego przypada na niedzielę. Możesz więc cieszyć się nim całkowicie swobodnie, niezależnie od obowiązków w pracy – już od rana. Zalecamy pobudkę inną niż zwykle: później lub znacznie wcześniej – i przywitanie się ze słońcem podczas jogi (nawiasem mówiąc, czy kiedykolwiek próbowaliście ćwiczyć wspólnie w domu?). Zjedz śniadanie w łóżku. Możesz zaszaleć i zamówić je z dostawą do domu ( lunch możesz dostać w dowolnym miejscu, ale śniadanie? To jest wyzwanie!) I rób to, co lubisz najbardziej, już od rana! W okresie Covid, ważne jest przerwanie rutyny życia. Przynajmniej w Walentynki.

Zrób coś specjalnego!

Możesz sprawić, aby pozornie zwyczajne rzeczy stały się wyjątkowe. Pandemia dość dobrze wyszkoliła nas w zakresie improwizacji. Teraz masz szansę wykorzystać zdobyte przez ostatni rok doświadczenia:

Wizyta w saunie lub spa nie jest możliwa? Urządź sobie wellness w domu.

Obawiasz się wizyty w kinie lub teatrze (swoją drogą pierwsi śmiałkowie mogą już chodzić na seanse)? Obejrzyj dobry film na VOD.

Dawno nie widziałeś rodziców, dziadków lub przyjaciół z dzieciństwa? Przejrzyj stare zdjęcia i stwórz album. W podróż do przeszłości zaproś dzieci lub partnera.

Zorganizuj imprezę... oczywiście online, ale zaproś na nią przyjaciół. Z tej okazji przygotuj coś smacznego np. gotując z kursem online (jest ich naprawdę dużo!).

Masz dość tych wszystkich spotkań i konferencji online? Pozbądź się całej elektroniki, przynajmniej na jeden dzień. Zaszalej i zrób sobie godzinę bez używania prądu, w ciemności, przy świecach. Nasi przodkowie spędzali tak całe zimy. Zainspiruj się sprawdzonymi nawykami.

Dowiedz się czegoś o sobie

Wyjątkowe chwile zachęciły wielu z nas, by zajrzeć w zakamarki własnego umysłu i duszy. Walentynki mogą być dobrą okazją, aby lepiej poznać siebie lub zrozumieć relacje, które łączą nas z partnerką lub partnerem. Parom polecamy bestseller „Pięć języków miłości” Gary'ego Chapmana. Dzięki temu dowiesz się, czy macie podobne sposoby na okazywanie uczuć. Jeśli jesteś singlem, spróbuj przystąpić do testu Szesnastu osobowości” – lepiej poznasz siebie i zrozumiesz, jak widzą Cię inni oraz, w jaki sposób możesz wykorzystać swoje mocne strony.  

A jeśli nadal nie masz czasu (albo ochoty), aby cieszyć się Walentynkami, 8 marca – Dzień Kobiet – już niedługo…