Limit miesięczny to kwota, którą możesz wydać na zakupy z Twisto w ciągu miesiąca, natomiast limit ratalny to maksymalna kwota, którą możesz rozłożyć na raty. Być może będzie to dla Ciebie zaskakujące, ale limit ratalny może być wyższy niż miesięczny. Przygotowaliśmy krótki artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o limitach, ale być może boisz się zapytać!

Co to jest limit miesięczny

Miesięczny limit to pierwsza rzecz, którą każdy klient otrzymuje po założenia konta Twisto. Jest to kwota, którą można wydać w ciągu całego miesiąca na zakupy z Twisto. Wysokość limitu ustalana jest przez nasz wewnętrzny system scoringowy na podstawie informacji podanych przez klientów podczas procesu rejestracji (pytamy Cię o preferowaną wysokość limitu, zarobki i wydatki). Jeżeli nie jesteś zadowolony z przyznanej Ci kwoty, możesz skontaktować się z naszym działem Customer Care.

Czym jest limit ratalny

Limit ratalny to kwota, jaką możesz maksymalnie rozłożyć - na 3 raty 0% lub raty do 12 miesięcy. Przyznawany jest on osobom o większej zdolności kredytowej. Wysokość limitu ratalnego jest określana przez nasz wewnętrzy system. To nie jest ta sama kwota, co limit miesięczny, jednak są ze sobą powiązane - w jaki sposób? O tym powiemy później!

Gdzie mogę sprawdzić przyznane limity

Wysokość limitu miesięcznego oraz ratalnego możesz sprawdzić w aplikacji Twisto w sekcji “Więcej”. Nie zdziw się, jeżeli zobaczysz, że limit miesięczny jest niższy od ratalnego!

Limit miesięczny a limit ratalny

Wcześniej wspominaliśmy o tym, że limity mogą być ze sobą powiązane - wiemy, że może wydawać się to skomplikowane, ale wyobraź sobie, że Twój limit miesięczny to 3000 zł, a ratalny wynosi 4000 zł.

Wydajesz na zakupy 3000 zł i wygląda na to, że w tym miesiącu już nic nie kupisz. Jest na to sposób - możesz rozłożyć płatność na 3 raty po 1000 zł. Oznacza to, że w tym miesiącu wydasz tylko 1000 zł, czyli tyle ile wynosi wysokość jednej raty. Na koniec miesiąca dodamy tę wartość do Twojego miesięcznego rachunku.

Twój dostępny limit miesięczny odnowi i będzie wynosił 2000 zł. Możesz nadal kupować. Co stanie się z limitem ratalnym? Po rozłożeniu transakcji o wartości 3000 zł na raty, zużywasz 3000 zł z limitu ratalnego. Oznacza to, że na raty możesz jeszcze rozłożyć zakup o wartości 1000 zł.

Oba limity odnawiają się, gdy spłacisz część lub całość zakupów.

Teraz wszystko powinno być jasne - jeżeli wciąż masz wątpliwości dotyczące wyżej opisanych kwestii - daj znam znać np. poprzez czat lub wiadomość mailową.