Nie masz wystarczająco czasu lub środków, aby wyjechać na dłuższe wakacje, ale chcesz odpocząć od codziennej rutyny? Sprawdź nasze wskazówki na tanie wakacyjne podróżowanie!

Postaw na citybreak

Świetnym sposobem na doładowanie baterii są krótkie wycieczki do większych miast. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Trójmiasto, jednak w sezonie pobyt nad polskim morzem może być naprawdę kosztowny, dlatego warto np. nocleg zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Możesz to zrobić na Airbnb.pl lub Booking.com - rezerwując nocleg z Twisto możesz zgarnąć do 4% zwrotu.
Sprawdź również, czy nocleg jest ze śniadaniem czy obiadokolacją. W czasach, gdy codzienna wizyta w restauracji dodaje nawet 100 zł do ceny wakacji, ta opcja zdecydowanie jest tego warta.

Znajdź wolną kanapę

Jeśli lubisz się poznawać nowych ludzi, ten rodzaj zakwaterowania jest właśnie dla Ciebie. Znajdź darmowe łóżko w obcym kraju przez Couchsurfing , a nie tylko otrzymasz darmowy nocleg lub prezent dla gospodarza, ale także poznać obcy kraj z bliska. Lokals jest najlepszym przewodnikiem.

Zobacz piękny parking

Ładną działkę pod zaparkowanie przyczepy kempingowej za granicą można znaleźć na stronie internetowej Park 4 night . Oprócz tego, że możesz szukać parkingu w centrum Helsinek, możesz tu również zaoferować własną działkę do wynajęcia. Osoby, które zapiszą się do społeczności parkingowej mają znacznie bogatszą ofertę.

Darmowe wejścia do muzeów

Wiele polskich i międzynarodowych muzeów ma w swojej ofercie bezpłatne lub tańsze wejścia w określone dni tygodnia lub w wybranych porach dnia. Do warszawskiej Zachęty bez biletu wejdziesz w czwartki a Muzeum Gdańska zwiedzisz we wtorki od 10 do 13. Z kolei w państwach UE zwyczajem jest, że osoby do 26 rż. mogą bezpłatnie odwiedzić słynne miejsca np. Luwr.

Sprawdź bezpłatne wydarzenia

Planujesz wyjazd do jednego z większych polskich miast? Sprawdź koniecznie darmowe atrakcje. Informacje na ten temat znajdziesz na dedykowanych portalach dla konkretnego miasta. W Warszawie skarbnicą informacji na ten temat jest portal Waw4free, w Łodzi zajrzyj na Łódź Travel, a jeśli wybierasz się do stolicy Dolnego Śląska - na Wroclaw.pl.W wakacje w wielu miastach odbywają się darmowe koncerty, przedstawienia, a także specjalne atrakcje dla dzieci. Warto z nich skorzystać i tym samym spędzić niezapomniany czas, nie płacąc dodatkowo za atrakcje.

Pobierz aplikacje

Znasz Too Good To Go lub Foodsi? Pobierz aplikację i zgarnij jedzenie z piekarni czy restauracji za ułamek pierwotnej ceny! Foodsi działa w Polsce, ale paczkę z TGTG kupisz m.in. we Włoszech, Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Oszczędność i możliwość spróbowania nowych smaków w jednym! Sprawdź też The Fork czy Finebite, z którymi za obiad w restauracji zapłacisz połowę ceny.

Zwiedzaj małe i urokliwe miejscowości

Dobrym sposobem na wakacje niskim kosztem jest wybieranie mniejszych miejscowości i atrakcji, które nie są jeszcze tak popularne. Warto wybrać się na Podlasie, Puszczę Białowieską czy Kaszuby. To przepiękne miejsca, które nadal nie są jeszcze bardzo oblegane. Dzięki temu nie tylko znajdziesz upragniony spokój, ale też zapłacisz mniej za nocleg czy wyżywienie. Na liście do zobaczenia polecamy zapisać: Kazimierz Dolny, Dolinę Białej Wody, Pogórze Dynowskie, Polski Park Narodowy, Puszczę Solską czy mało znane Góry Sanocko-Turczańskie.

Zapłać po wakacjach

I ostatnia wskazówka. Atrakcyjne noclegi znajdziesz na Travelist.pl. Tylko upewnij się z wyprzedzeniem, że naprawdę mają wolne pokoje, abyś nie musiał odkładać wakacji do jesieni.

A skoro mowa o odroczeniu: jeśli zdecydujesz się zapłacić za pomocą Twisto, to płacisz do 30 dni. Z kontem Twisto jest to do 45 dni. Z kontem łatwo rozłożysz płatność za dowolny wypoczynek na 3-12 miesięcznych rat . Po prostu płać tyle, ile potrzebujesz i ciesz się wakacjami tak, jak chcesz.