W ciągu dziesięciu lat dziecko wyrasta na dość niezależną osobę, które bliżej do pełnoletniości niż narodzin. Podobnie jest z Twisto - rozwinęliśmy się od startupu do firmy, z której usług skorzystało prawie dwa miliony osób! Było to możliwe tylko dzięki Tobie, naszym klientom! Przeczytaj, jak minęła nam ostatnia dekada.

2013 - 2014

Nie wierzyliśmy. W 2013 roku połowa ludzi w Czechach, którzy robili zakupy online, płaciła za swoje zamówienie gotówką przy odbiorze. Wyobrażasz sobie? Robisz zakupy online, ale płacisz gotówką. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić, więc wymyśliliśmy Twisto. Proste płatności w e-sklepach.

2014 - 2015

Na początku było nas tylko sześciu. Michał, Łukasz, Wiktor, Honza i Martin. Pod koniec drugiego roku było nas już dwa razy więcej. Ale nadal większość rzeczy robiliśmy “na kolanach”. I wciąż zależało nam na jednej rzeczy - aby klienci mogli wygodnie robić zakupy online. Płaciliśmy za nich, oni oglądali produkty w domu i dopiero wtedy za nie płacili. Tak zresztą było zawsze.

Przyszedł czas, że musieliśmy ustalić, komu możemy świadczyć nasze usługi, a komu nie. W przeciwnym razie stracilibyśmy mnóstwo pieniędzy. I tak narodziła się Nikita. Program, który może niemal natychmiast potrafił ocenić wiarygodność klienta. Nikita jest nasza. I jesteśmy z niej naprawdę dumni.

2015 - 2016

Poszliśmy naprzód. I wprowadziliśmy kolejne innowacje na rynku czeskim. Na przykład Twisto Snap. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie faktury lub paragonu, a nasz serwis zapłaci za Ciebie. W końcu mamy XXI wiek!

2017

Udostępniliśmy naszym klientom możliwość zarejestrowania konta Twisto, które umożliwiało sprawdzenie wszystkich zamówień itp. Dzięki temu klienci mieli wszystkie płatności pod ręką. Pomyśleliśmy, że mogliby płacić przez Twisto nie tylko online. Wymyśliliśmy więc kartę Twisto. To było dużo pracy, musieliśmy nauczyć się wielu rzeczy z bankowości. Ale było warto.

2018

Pozyskaliśmy dużych zagranicznych  inwestorów, a wraz z nimi 5 milionów euro na ekspansję zagraniczną. I w taki oto sposób pojawiliśmy się tutaj, w Polsce. To cztery razy większy rynek niż Czechy, więc wyzwanie było cztery razy większe.

2019

Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy wprowadzili Apple Pay. To był powód, by zostawić portfel w domu. Wprowadziliśmy również Twisto Split, funkcję umożliwiającą wygodne dzielenie płatności pomiędzy innymi użytkownikami. Co więcej, jedno z branżowych mediów oceniło nasz kurs wymiany dla planu Twisto Space jako najkorzystniejszy, a magazyn Forbes po raz drugi umieścił nas wśród 10 najbardziej obiecujących startupów na rynku. Przyciągnęliśmy też więcej inwestorów zagranicznych. Początkowo nie wierzyli, że coś tak dobrego powstało! A jednak :-)

2020

Ten rok był trudny dla prawie wszystkich. Mieliśmy świetny początek. Pozyskaliśmy znacznie więcej klientów w Polsce, niż się spodziewaliśmy. Wybraliśmy się do Rumunii i mieliśmy świetną galaktyczną imprezę. Ponieważ Kapitan Twistar Galaxy wylądował na świecie i naprawdę pokochał naszą płatność i uczynił ją odpowiednią dla galaktyki. Tylko, i jesteśmy pewni, że wiesz, co się stało. Wszystkie nasze plany zostały zjedzone przez mały organizm. Nazywał się koronawirus.

2021

W marcu 2020 roku przeprowadziliśmy się z powrotem do domu, gdzie nadal ciężko pracowaliśmy. Okazało się, że ta zmiana nie wpłynęła na jakość naszej pracy. Wręcz przeciwnie. Teraz bardzo doceniamy,  że możemy spotkać się osobiście kilka razy w tygodniu, a resztę dni pracujemy spokojnie w domu. Dla rodziców, których dzieci były w domu, a nie w szkole, była to wręcz konieczność. Pandemia Covid przyspieszyła wiele procesów w całym e-commerce, który rozrósł się niesamowicie! Twisto zostało wtedy kupione przez australijski Zip. Działa w tej samej branży, ale globalnie, a jego kolory korporacyjne są fioletowe jak Twisto. Przypadek? Jak myślicie?

2022

Kolejne nowości - Podziel na 3. Kupujesz i płacisz w 3 częściach bez żadnych kosztów.

2023

Czas jest dynamiczny. Prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem, że to zdanie stało się mottem naszej firmy w ciągu ostatniej dekady. Co dalej? Mamy plany, ale przede wszystkim - mamy Was - naszych klientów i wspólnie piszemy naszą przyszłość.