Kiedy wychodzisz z domu, zapewne za każdym razem dokładnie zamykasz drzwi na klucz. Tak samo powinieneś dbać o zabezpieczenie swojego konta i karty Twisto. Płacenie z Twisto jest znacznie bezpieczniejsze niż tradycyjnym przelewem czy kartą kredytową, jednak mimo to należy przestrzegać pewnych zasad, aby uchronić się przed "wizytą" nieproszonych gości. Wystarczy zastosować 7 podstawowych środków ostrożności - są bardzo proste, ale skuteczne.

Ustaw silne i bezpieczne hasło

"123456"  jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o najczęściej używane hasła na świecie. Jeśli chcesz, aby Twoje konto Twisto było bezpieczne, nie stosuj takich zabezpieczeń. Postaw na silne hasło, czyli takie, które będzie kombinacją dużych i małych liter, cyfr oraz symboli, a także będzie składać się z minimum 8 znaków.

Dostęp do konta Twisto = ściśle tajne!

Pod żadnym pozorem nie udostępniaj nikomu swoich danych logowania do konta Twisto. Ta zasada dotyczy także najbliższych osób z rodziny. Z konta może korzystać tylko jedna osoba. Jeśli nie zdradzisz nikomu swojego hasła, unikniesz nieproszonych gości.

Twisto nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła

Możesz być absolutnie pewien, że nigdy nie wyślemy Ci wiadomości tekstowej lub e-maila z prośbą o podanie danych logowania do konta Twisto lub numeru Twojej karty. Jeśli otrzymasz taką prośbę, lub jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie i zapyta o te dane, odłóż słuchawkę i w ogóle nie odpowiadaj na tekst lub e-mail. Jest to najczęściej spotykana metoda phishingu, czyli wyłudzania poufnych informacji poprzez podszywanie się pod zaufaną osobę lub firmę.

Sprawdzaj swoje rachunki

Przynajmniej raz w miesiącu uważnie przeglądaj swoje wydatki. Jeśli coś się nie zgadza, napisz lub zadzwoń do nas.

Dziwna transakcja lub zgubiona karta? Zablokuj ją!

Jeśli zobaczysz na Twoim koncie Twisto transakcję kartą, której nie rozpoznajesz, natychmiast zablokuj swoją kartę. Zablokuj ją także, jeśli ją zgubiłeś.

Możesz to zrobić w aplikacji lub logując się na konto poprzez stronę internetową. To tylko dwa kliknięcia: “Karta", a następnie "Blokada karty"/”Zablokuj tę kartę”. Łatwo, szybko, bezpiecznie😎. Aby mieć dostęp do środków i móc dalej płacić z Twisto, możesz założyć nową wirtualną kartę.

PIN = Proszę nie podawać nikomu!

Nigdy nie udostępniaj kodu PIN swojej karty Twisto. Dla bezpieczeństwa zawsze upewnij się, czy nikt nie patrzy, gdy go wpisujesz na terminalu płatniczy.

Używaj jednorazowej karty ratalnej do zakupów online

Jednorazowa karta ratalna to wirtualna karta, której możesz użyć tylko raz, bo po zakupie jest dezaktywowana. Jest to świetne rozwiązanie przy większych zakupach. Można za jej pomocą dokonywać zakupów w e-sklepach i sklepach stacjonarnych oraz rozłożyć kwotę na kilka rat. Natychmiast po dokonaniu zakupu karta jest dezaktywowana, aby nie można było jej użyć niezgodnie z przeznaczeniem.