Nowa torebka, awaria pralki, a może niespodziewany wyjazd w góry? Z kartą Twisto nieprzewidziane wydatki nie zrujnują Twojego budżetu. Nawet jeśli nie wyrobisz się ze spłatą w ciągu 30 dni, możesz śmiało przesunąć płatność o kolejne dni. Podpowiadamy jak to zrobić.

Z Twisto możesz korzystać jako zarejestrowany użytkownik, lub bez rejestracji konta. Oczywiście rejestracja, daje Ci więcej profitów. Z kontem możesz kupować w każdym sklepie za pomocą Twisto, a czas na uregulowanie rachunku wynosi do 45 dni - do 15. dnia kolejnego miesiąca. Dodatkowo możesz przesunąć płatność o kolejne dni, lub skorzystać z opcji ratalnej. Użytkownicy, którzy nie dokonają rejestracji konta mogą robić zakupy w sklepach partnerskich  Twisto (m.in. New Balance, C&A, Ziko Apteka, Pyszne.pl), a na uregulowanie rachunku mają 30 dni.

Rejestrując się w Twisto podpisujesz z nami umowę o darmowe konto z limitem miesięcznym – Twisto. Standardowo zarejestrowany użytkownik powinien opłacić zakupy do 15 dnia kolejnego miesiąca. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przesunąć płatność na później. Możesz przesunąć do 90 proc. wydanej kwoty na następny miesiąc. Oznacza to, że 10% rachunku musisz opłacić. Jeśli zdecydujesz się na przedłużenie spłaty części bezpłatnego limitu na kolejny okres rozliczeniowy i zaakceptujesz oferowane warunki, to zyskasz więcej czasu na uregulowanie należności.

Jak przesunąć płatność w Twisto?

W jaki sposób przesunąć termin spłaty? To bardzo proste. Aby to zrobić, wystarczy w aplikacji wskazać, jaką kwotę chcesz przesunąć na kolejny miesiąc, a ile uregulować od ręki. Po zalogowaniu się na konto Twisto wybierz opcję spłaty bieżącego rachunku i kliknij “Zapłać za miesiąc”. Od razu też dowiesz się, jaką prowizję należy zapłacić za przesunięcie płatności o kolejny miesiąc. Możesz to także sprawdzić na suwaku, który dostępny jest pod adresem: https://www.twisto.pl/poznaj/przesun-platnosc/.

Aby było jeszcze prościej, wystarczy zapamiętać, że za każde przesunięte 100 zł pobieramy 4,25 zł prowizji (np. dla 1000 zł jest to 42,50 zł).

Umowa o przesunięcie płatności jest zawierana na 121 dni i automatycznie odnawiana po tym okresie. Nie wiąże się to dla Ciebie z żadnymi dodatkowymi kosztami. Koszty ponosisz dopiero wówczas, gdy zdecydujesz się przesunąć płatność o kolejny miesiąc. Przypomnimy Ci z wyprzedzeniem, zanim umowa odnowi się.

A może raty?

Ale to nie jedyne rozwiązania, z których możesz korzystać. W Twisto dajemy Ci więcej możliwości odroczenia płatności za zakupy. Jeśli wydasz jednorazowo co najmniej 200 zł i posiadasz limit ratalny, to możesz rozłożyć tę transakcję na raty (od 3 do 12 rat). Liczbę rat ustalasz za pomocą dostępnego w aplikacji suwaka. Tam też poznasz dokładny koszt rozłożenia transakcji na raty. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy. Robiąc zakupy w wybranych sklepach możesz również podzielić transakcję na 3 raty za 0 zł.