Ostatni miesiąc był obciążający dla Twojego budżetu i potrzebujesz więcej czasu na opłacenie rachunku Twisto? Nic trudnego! Możesz przesunąć część płatności na później. Jak skorzystać z odraczania płatności Twisto i ile to kosztuje?

Jeśli masz konto Twisto, możesz skorzystać z funkcji odraczania płatności, która jest niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy w danym miesiącu masz dużo wydatków. Jak z niej skorzystać?

Na czym polega odraczanie płatności?

Twój domowy budżet został nadszarpnięty? Pojawiły się niespodziewane wydatki lub impulsywne zakupy? W życiu zdarzają się różne sytuacje. Możesz dbać o swój budżet i go planować, ale nagłe większe wydatki mogą spowodować, że ciężko będzie Ci go spiąć. W takich sytuacjach każdy z nas potrzebuje wsparcia. Taką pomocą może być właśnie usługa odraczania płatności. Polega ona na tym, że część płatności możesz za opłatą przesunąć na kolejny miesiąc.  

Kto może skorzystać z przesuwania płatności?

Jest to usługa dostępna dla klientów Twisto, którzy posiadają nasze konto. Wszystkie wydatki, za które zapłaciłeś z Twisto, zostaną zebrane w Twoim miesięcznym rachunku. Po otrzymaniu go, możesz przesunąć część płatności na później - wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji.

Jak przesunąć płatność na kolejny miesiąc?

Płatność za rachunek możesz odroczyć w aplikacji lub logując się do konta Twisto poprzez stronę internetową. Po otrzymaniu miesięcznego rachunku Twisto, możesz zadecydować, czy chcesz spłacić całość zobowiązania, czy też tylko jego część. Ty decydujesz, ile chcesz zapłacić. Możesz przesunąć do 90 proc. wydanej kwoty na następny miesiąc.

Wejdź w “Rachunki” i wybierz, ile chcesz zapłacić od razu, a ile przesunąć. Pomoże Ci w tym wygodny suwak, dzięki któremu od razu sprawdzisz koszt odroczenia.

Ważne! Minimalna kwota, jaką musisz uregulować to 10% miesięcznego rachunku. Jeśli jednak masz jakieś zakupy rozłożone na raty, to je również musisz zapłacić. Nie możesz odroczyć rat na kolejny miesiąc.

Ile kosztuje przesunięcie płatności?

Jeśli jesteś klientem Twisto masz możliwość odraczania płatności - nie musisz wykupywać dostępu do tej usługi. Z kolei koszt przesunięcia płatności na następny okres rozliczeniowy jest z góry ustalony. Przykładowo, za każde przesunięte 100 zł zapłacisz 3,32 zł. Poniesiesz ten koszt wyłącznie wtedy, gdy zdecydujesz się odroczyć płatność na kolejny okres rozliczeniowy. Opłata ta zostanie dodana do Twojego miesięcznego rachunku.