Z tygodnia na tydzień płatności odroczone cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jak wynika z badania Twisto już 60 proc. z nas słyszała o tej metodzie płatności. Jednak czym tak właściwie jest rozwiązanie “kup teraz, zapłać później”, czyli płatności odroczone? O tym opowiemy w artykule!

Najprościej rzecz ujmując płatności odroczone to możliwość zapłaty za dany zakup nawet po kilku tygodniach od jego zamówienia. Oznacza to, że po otrzymaniu zakupionych produktów możesz zapłacić za nie w określonym czasie - w Twisto masz na to 21 lub nawet do 45 dni.

Wyobraź sobie taką sytuację. Znajdujesz w sklepie wymarzone buty w promocyjnej cenie. Nie możesz jednak pozwolić sobie na zakup, bo pensja przyjdzie dopiero za kilka dni. Z drugiej strony nie chcesz czekać, bo taka okazja może się już nie powtórzyć. W takiej sytuacji przydadzą Ci się właśnie płatności odroczone. Dzięki nim buty kupisz od razu, bo za zakupy zapłaci Twisto. A Ty rozliczysz się z nami , gdy otrzymasz pensję - bez dodatkowych kosztów, czyli zapłacisz tyle, ile produkt kosztuje w sklepie.  Krótko mówiąc: kup teraz, zapłać później. I nie przegap już żadnej okazji.

Płatności odroczone to również odpowiedź na obawę przed kupnem produktów w niepasujących rozmiarze czy fasonie - możemy zamówić produkty, a zapłacimy tylko za te, które postanowimy zatrzymać. Dzięki odroczeniu płatności nie zapłacisz za wszystkie zamówione artykuły, czyli nie zamrozisz pieniędzy na koncie, a później nie musisz się stresować często zbyt długim procesem zwrotu. Brzmi prosto? I tak jest w rzeczywistości. Dlatego płatności odroczone cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Kup teraz, zapłać później


Twisto oferuje dwa sposoby korzystania z odroczonych płatności. Jeżeli nie dokonasz rejestracji, możesz korzystać z płatności odroczonych w kilku tysiącach e-sklepach, które oferują płatności Twisto m.in NewBalance, W.Kruk, SFD, OleOle, Apart czy Le Collet. W trakcie opłacania zakupów wybierasz wówczas „Płacę z Twisto”. W niektórzych e-commercach opcja odroczenia płatności z Twisto dostępna jest po wyborze metody płatności “Płacę z PayU”. Po wybraniu zostaniemy przekierowani do wyboru sposobu, należy wybrać “Twisto PayU Płacę później”.

Po przejściu krótkiego procesu Twisto zapłaci za Twoje zakupy, a Ty na uregulowanie rachunku masz 21 dni, jeżeli zarejestrujesz się w Twisto czas na spłatę wydłuży się nawet do 45 dni. Wszystkie niezbędne informacje na temat płatności i terminu spłaty otrzymasz na skrzynkę mailową po zakończeniu zakupów.

Zakupy z kartą Mastercard

Drugi sposób dostępny jest dla użytkowników zarejestrowanych w Twisto. Oprócz tego, że czas na spłatę jest dłuższy, bo wynosi do 45 dni, to do Twojej dyspozycji oddajemy wirtualną kartę (fizyczna wersja dostępna jest dla użytkowników planu Space) Mastercard, za pomocą której możesz odroczyć dowolne zakupy – dokonane w sklepach internetowych możesz opłacić kartą wirtualną, natomiast za te dokonane w sklepach stacjonarnych zapłacisz kartą fizyczną. Karta jest wydawana bezpłatnie i nie pobieramy za jej obsługę żadnych opłat. Za jej pomocą możesz płacić w internecie oraz sklepach tradycyjnych.

Karta ma funkcję zbliżeniową i można ją podpiąć do Google Pay lub Apple Pay. Jeżeli nie chcesz czekać na plastikową kartę (wysyłamy ją pocztą), z miejsca otrzymujesz bezpłatną kartę wirtualną - ją także podepniesz do Google Pay lub Apple Pay i bez problemu dokonasz płatności w internecie. Dodatkową zaletą karty Twisto jest możliwość korzystania z najkorzystniejszych kursów przeliczeniowych Mastercard, bez opłat i prowizji. To funkcja, która przydaje się podczas zakupów w zagranicznych sklepach.

Aplikacja do zarządzania wydatkami

Rejestracji możesz dokonać w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie twisto.pl. Po rejestracji przyznamy Ci limit, który możesz wykorzystywać na dowolne zakupy. Aplikacja pozwoli Ci lepiej kontrolować swoje wydatki i pilnować płatności. Dzięki niej będziesz zyskasz bieżący podgląd do dostępnego limitu. Po każdej transakcji otrzymasz powiadomienie push w telefonie.

Ponadto, by ułatwić Ci analizę zakupów, każdy wydatek zostanie przypisany do jednej z 20 kategorii, takich jak: zdrowie i uroda, transport, podróże, moda, dom i ogród, sport, rozrywka, artykuły dla zwierząt, elektronika, artykuły dziecięce, zobowiązania finansowe, wydatki domowe i rachunki, czy subskrypcje. Te same informacje znajdziesz także po zalogowaniu do naszego serwisu internetowego. Wszystko jasno i czytelnie opisane – takich funkcji nie znajdziesz u innych firm oferujących płatności odroczone.

45 dni to za mało? Przesuń płatność

Jak wspomnieliśmy, na spłatę zakupów masz do 45 dni (licząc od początku miesiąca) i nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów. A co jeśli potrzebujesz więcej czasu? Możesz przesunąć płatność na kolejne miesiąc korzystając z opcji Twisto Kredyt. Odroczyć możesz maksymalnie do 90 proc. łącznej kwoty poniesionych do tej pory wydatków. Wówczas limit do wykorzystania w kolejnym miesiącu zostanie pomniejszony o przesuniętą kwotę. Przesunięcie będzie się też wiązało z opłatą w wysokości 4,25 zł za każde 100 zł. Koszt przesunięcia o miesiąc 1000 zł to zatem 42,50 zł.

Twisto Raty i Podziel na 3

Wydatki o wartości co najmniej 200 zł możesz również rozłożyć na raty od 3 do 12 miesięcy bez dodatkowych formalności, i to w dowolnym momencie! Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto Twisto i wybierzesz transakcję, którą chcesz podzielić. W jaki sposób będziesz spłacać raty? To proste, do Twojego comiesięcznego rachunku będziemy doliczać ratę. Pamiętaj, że każdą ratę możesz spłacić wcześniej!

Z Twisto możesz również podzielić wydatki w wybranych sklepach na 3 raty za 0 zł. O tym, w jaki sposób to działa opisywaliśmy w tym materiale.

Cashback w aplikacji Twisto

Warto wspomnieć o jeszcze jednej przydatnej usłudze, dzięki której możesz kupować taniej z Twisto. Jest to cashback, czyli zwrot nawet 10 proc. wartości zakupów dokonanych w ponad 850 sklepach i serwisach internetowych takich jak: allegro, booking.com, eobuwie.pl, aliexpress, notino, empik.com, ebay, born2be, answear, groupon i zooplus i wiele innych. Żeby skorzystać z tej usługi wystarczy wejść do aplikacji Twisto lub zalogować się do serwisu internetowego. Następnie przejść stamtąd na stronę sklepu i dokonać zakupu. Cashback zostanie naliczony w terminie od kilku dni do kilku tygodni. Będzie on przyznany w formie punktów Twisto, które możesz przeznaczyć na dowolny zakup. Jeden punkt ma wartość jednej złotówki.