Czym są płatności odroczone? Najprościej rzecz ujmując, to możliwość zapłaty za zakup nawet po kilku tygodniach od jego otrzymania. Brzmi prosto? I tak jest w rzeczywistości. Dlatego płatności odroczone cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Wyobraź sobie taką sytuację. Znajdujesz w sklepie wymarzone buty w promocyjnej cenie. Nie możesz jednak pozwolić sobie na zakup, bo pensja przyjdzie dopiero za kilka dni. Z drugiej strony nie chcesz czekać, bo taka okazja może się już nie powtórzyć. W takiej sytuacji przydadzą Ci się właśnie płatności odroczone. Dzięki nim buty kupisz od razu, bo za zakupy zapłaci Twisto. Ty rozliczysz się z nami, gdy otrzymasz pensję. Krótko mówiąc: kup teraz, zapłać później. I nie przegap już żadnej okazji.

Kup teraz, zapłać później

Twisto oferuje dwa sposoby korzystania z odroczonych płatności. Jeżeli nie dokonasz rejestracji, możesz korzystać z płatności odroczonych w kilkuset sklepach, które oferują płatności Twisto. W trakcie opłacania zakupów wybierasz wówczas „Płacę z Twisto”. Twisto zapłaci za Twoje zakupy, a Ty na uregulowanie rachunku masz 21 dni. Wszystkie niezbędne informacje na temat płatności i terminu spłaty otrzymasz na skrzynkę mailową po zakończeniu zakupów.

Zakupy z kartą Mastercard

Drugi sposób dostępny jest dla użytkowników zarejestrowanych w Twisto. Oprócz tego, że czas na spłatę jest dłuższy, bo wynosi do 45 dni, to do Twojej dyspozycji oddajemy kartę Mastercard, za pomocą której możesz odroczyć dowolne zakupy – nie tylko te dokonane w sklepach internetowych. Karta jest wydawana bezpłatnie i nie pobieramy za jej obsługę żadnych opłat. Za jej pomocą możesz płacić w internecie oraz sklepach tradycyjnych.

Karta ma funkcję zbliżeniową i można ją podpiąć do aplikacji Google Pay. Jeżeli nie chcesz czekać na plastikową kartę (wysyłamy ją pocztą), z miejsca możesz otrzymać bezpłatną kartę wirtualną - ją także podepniesz do Google Pay i bez problemu dokonasz płatności w internecie. Dodatkową zaletą karty Twisto jest możliwość korzystania z najkorzystniejszych kursów przeliczeniowych Mastercard, bez opłat i prowizji. To funkcja, która przydaje się podczas zakupów w zagranicznych sklepach.

Aplikacja do zarządzania wydatkami

Rejestracji możesz dokonać w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie twisto.pl. Po rejestracji przyznamy Ci limit, który możesz wykorzystywać na dowolne zakupy. Aplikacja pozwoli Ci lepiej kontrolować swoje wydatki i pilnować płatności. Dzięki niej będziesz zyskasz bieżący podgląd do dostępnego limitu. Po każdej transakcji otrzymasz powiadomienie push w telefonie.

Ponadto, by ułatwić Ci analizę zakupów, każdy wydatek zostanie przypisany do jednej z 20 kategorii, takich jak: zdrowie i uroda, transport, podróże, moda, dom i ogród, sport, rozrywka, artykuły dla zwierząt, elektronika, artykuły dziecięce, zobowiązania finansowe, wydatki domowe i rachunki, czy subskrypcje. Te same informacje znajdziesz także po zalogowaniu do naszego serwisu internetowego. Wszystko jasno i czytelnie opisane – takich funkcji nie znajdziesz u innych firm oferujących płatności odroczone.

45 dni to za mało? Przesuń płatność

Jak wspomnieliśmy, na spłatę zakupów masz 45 dni (licząc od początku miesiąca) i nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów. A co jeśli potrzebujesz więcej czasu? Możesz przesunąć płatność na kolejny miesiąc korzystając z opcji Twisto Kredyt. Przesunąć możesz maksymalnie do 90 proc. łącznej kwoty poniesionych do tej pory wydatków. Wówczas limit do wykorzystania w kolejnym miesiącu zostanie pomniejszony o przesuniętą kwotę. Przesunięcie będzie się też wiązało z opłatą w wysokości 4,25 zł za każde 100 zł. Koszt przesunięcia o miesiąc 1000 zł to zatem 42,50 zł.

Cashback w aplikacji Twisto

Warto wspomnieć o jeszcze jednej przydatnej usłudze, dzięki której możesz kupować taniej z Twisto. Jest to cashback, czyli zwrot nawet 10 proc. wartości zakupów dokonanych w ponad 850 sklepach i serwisach internetowych takich jak: allegro, booking.com, eobuwie.pl, aliexpress, notino, empik.com, ebay, born2be, answear, groupon i zooplus i wiele innych. Żeby skorzystać z tej usługi wystarczy wejść do aplikacji Twisto lub zalogować się do serwisu internetowego. Następnie przejść stamtąd na stronę sklepu i dokonać zakupu. Cashback zostanie naliczony w terminie od kilku dni do kilku tygodni. Będzie on przyznany w formie punktów Twisto, które możesz przeznaczyć na dowolny zakup. Jeden punkt ma wartość jednej złotówki. To jak? Twistujemy?