Czym są obligacje państwowe? Czy warto przystąpić do PPK? I komu mam zaufać, jeżeli chcę zainwestować swoje pieniądze? Świat gospodarczy jest pełen informacji często niełatwych do zrozumienia. Na szczęście są osoby, które znają świat finansów od podszewki i chętnie się dzielą swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Dr Wojciech Świder

O trudnych rzeczach w prosty sposób? Tak, to możliwe! Dr Wojciech Świder ma ten talent, dlatego prowadzi m.in. profil na Instagramie, na którym objaśnia kwestie ekonomiczne, gospodarcze i inwestycyjne. Często również organizuje spotkania live z ekspertami z różnych dziedzin podczas których odpowiada na pytania oglądających - my szczególnie polecamy rozmowę z Honoratą Skrzypek-Komorowicz o kredycie 2%.

Newsletter Przemysława Gerschamanna

Jeśli wolisz czytać niż słuchać, newsletter Przemysława jest właśnie dla Ciebie. Przemek lubi śledzić planu polityków, biznesu, czyta analizy, których prawie nikt inny nie czyta, a do tego jest bardzo dociekliwy 🙂 W swoim newsletterze “52Notatki” odpowiada również na najczęściej zadawane pytania przez jego odbiorców - trudne kwestie finansowe przeplata treściami lifestylowymi - i tak z ostatniego maila możemy dowiedzieć się jak osiągnąć wpływy z inwestycji i co warto zobaczyć na Netflixie.

Rafał Mundry

Analityk i ekonomista, który każdego dnia dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na portalu "X" (kiedyś Twitter). Rafał tłumaczy m.in. wskaźniki WIBOR, zalety kredytu 2%, ale również poprzez stworzenie kalkulatora kredytowego pomaga obserwującym obliczyć oszczędności wynikające z nadpłacania kredytu (sami korzystaliśmy 👍). Ale to nie wszystko! Rafał również publikuje “ciekawostki”i  komentuje obecne wydarzenia ze świata finansów.

Inspiracje od Twisto

Honza Hanzlik, country manager Twisto, czerpie informacje gospodarcze z kilku miejsc. Forbes i APEK zwyciężają wśród lokalnych źródeł , a Finnovate.com , Paypers.com i  CBInsights wśród zagranicznych. Lubi też być zapraszany do finansowych podcastów, w których może dzielić się swoim spojrzeniem na świat finansów.

Renata Salata, CCO w Twisto, również monitoruje kilka różnych serwisów, aby wiedzieć co się dzieje. Lubi Bankier.pl i Money.pl lub zagraniczne Finextra.com, Businesswire.com czy może Finchcapital.com. „Najbardziej wzbogacają mnie jednak rozmowy z ludźmi wokół mnie, dostrzegam, czym się interesują i co jest dla nich w danym momencie ważne ” – mówi Renata.

Asia Kasiedczak, Communication Coordinator w Twisto, dzień pracy rozpoczyna od przeglądania Money.pl oraz BusinessInsider.com.pl. Następnie lubi przejrzeć portal “X”, na którym obserwuje polskich i zagranicznych ekonomistów i analityków. “Polecam uwadze profile ekonomistów banków - mBank Research oraz PKO Research - ciekawe (często nietypowe) spojrzenie na aspekty, które dotyczą nas wszystkich” – dodaje.

A jeśli nadal potrzebujesz więcej finansowych inspiracji, sprawdź influencerów finansowych, których warto śledzić.