Coraz więcej z nas udając się na zakupy tradycyjny portfel z gotówką i kartami zostawia w domu. Preferujemy korzystanie z wygodniejszych i szybszych form płatności m.in. płatności mobilnych Google Pay czy Apple Pay. W jaki sposób dodać kartę do Apple Pay lub Google Pay? Jak płacić telefonem za zakupy? Krótki poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości!

Jak podpiąć kartę do Google Pay/ Apple Pay?

Dodanie karty do Google Pay (telefon z systemem Android) lub Apple Pay (telefon z systemem iOS) nie jest trudne! Wystarczy tylko kilka kroków, aby bezproblemowo płacić telefonem!  Kartę Twisto zarówno wirtualną jak i fizyczną możesz dodać jednym kliknięciem z poziomu aplikacji lub poprzez aplikację Wallet/ Google Pay. Pamiętaj, że możliwość podpięcia karty Twisto mają jedynie użytkownicy planu Space.

Jak dodać kartę do Apple Pay?

1.Przejdź do aplikacji Wallet i kliknij przycisk "Dodaj"

2.Zeskanuj kartę w odpowiedni sposób, tak aby zapisy były czytelne.

3.Po przejściu weryfikacji będziesz mógł płacić telefonem.

Jak dodać kartę do Google Pay?

1.Pobierz a następnie otwórz aplikację Google Pay.

2.Po przesunięciem palcem ekranu od dołu wybierz “Dodaj kartę” a następnie “Karta debetowa lub kredytowa”

3.Zeskanuj kartę w odpowiedni sposób, tak aby zapisy były czytelne.

4.Możesz zostać poproszony o dodatkową weryfikację, wybierz odpowiedni dla siebie sposób.

5. Po przejściu weryfikacji będziesz mógł płacić telefonem.

Płacenie telefon - jak to zrobić?

Dla naszych dziadków płacenie inną metodą niż gotówka było czymś niewyobrażalnym, dla naszych rodziców prawdziwym przełomem stały się karty debetowe i kredytowe, natomiast dla pokolenia Z płacenie telefonem, zegarkiem jest na porządku dziennym, nawet dokonywanie transakcji oczami ma miejsce np. we Wrocławiu. Realizowanie płatności urządzeniami, które mamy pod ręką jest nie tylko szybkie i komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne. W jaki sposób płacić poprzez Google Pay lub Apple Pay? To nie jest trudne!

W telefonach z systemem Android wystarczy włączyć NFC i zbliżyć telefon do terminala.

Użytkownicy iPhone, aby dokonać płatności powinni dwa razy nacisnąć przycisk główny, wtedy wyświetlą się dostępne karty - wybrać jedną z nich i zbliżyć telefon do terminala.