Jeśli szykuje Ci się większy wydatek, dobrą opcją jest rozłożenie zakupu na raty. Wiele sklepów kusi darmowymi ratami, ale w rzeczywistości takie oferty wiążą się nierzadko z dodatkowymi kosztami. W Twisto znajdziesz prawdziwe raty 0% – możesz z nich skorzystać w popularnych sklepach internetowych.

Wiele sklepów oferuje swoim klientom raty 0%. Jednak często gdy chcemy z nich skorzystać, zaczynają pojawiać się dodatkowe koszty. Nawet jeśli bank rzeczywiście nie pobiera odsetek od kredytu, to potrafi doliczyć m.in. prowizję, ubezpieczenie, opłatę za możliwość podglądu salda kredytu przez internet (czyli miesięczny abonament za dostęp do bankowości internetowej) czy sprzedać kredyt pod postacią karty kredytowej, w której po jakimś czasie pojawiają się prowizje.

Dodatkowo sprzedawcy w sklepie potrafią uzależniać sprzedaż na raty 0% od tego, czy klient wykupi rozszerzoną gwarancję na produkt. To niezbyt etyczne, ale przy sprzedaży towaru na niskiej marży zależy im przede wszystkim na ubraniu klienta w dodatkowe ubezpieczenie. Od tego mają zresztą naliczaną prowizję. W rzeczywistości żeby wyjść ze sklepu z towarem na raty 0 proc. nierzadko trzeba się nagimnastykować i wykazać dużą asertywnością. A i tak nie zawsze się to uda.

Podziel na 3

Tymczasem są na rynku dostępne prawdziwe raty 0 proc. Znajdziesz je na przykład w Twisto. Jeśli zdecydujesz się wydać jednorazowo minimum 200 zł w wybranych sklepach, możesz rozłożyć zakup na 3 nieoprocentowane raty – bez dodatkowych, ukrytych kosztów. Aby skorzystać z rat 0% wystarczy uruchomić naszą aplikację, przejść do zakładki „Zakupy”, wybrać interesujący Cię sklep, zamówić i opłacić towar z dostępnego w ramach konta limitu. Po zaksięgowaniu transakcji na Twoim koncie, należy przejść do zestawienia transakcji i wskazać płatność, którą chcesz podzielić na trzy raty. I to wszystko!

Pierwsza rata zostanie doliczona do najbliższego rachunku, a kolejne dwie do następnych. Spłacasz je w ten sam sposób, jak regulujesz pozostałe należności. Musisz tylko pamiętać o ważnej rzeczy – by raty 0% stały się dostępne, zakup musi być dokonany z poziomu naszej aplikacji. Jeśli dokonasz zakupu poza aplikacją, opcja rat 0% nie będzie aktywna. Dodatkowo rozłożeniu na raty 0% podlega zakup  o wartości co najmniej 200 zł. Przy niższych kwotach skorzystanie z rat 0% nie będzie możliwe. Musisz mieć również wystarczająco wysoki limit ratalny.

Gdzie możesz skorzystać z rat 0% Twisto? Do wyboru masz dziesiątki sklepów internetowych. Wśród nich znajdziesz takie marki jak Apart, Deichmann, Born2be, Allegro, Aliexpress, Notino, Black Red White czy Agata Meble.

Raty Twisto

Jeżeli chcesz rozłożyć zakup na więcej rat niż trzy, też możesz skorzystać z rat Twisto. Jednak w tym przypadku naliczymy dodatkowe opłaty. W jakiej wysokości? Możesz to sprawdzić w naszej aplikacji Twisto dla konkretnego zakupu. Stawiamy sprawę jasno, nie ukrywamy żadnych opłat i podajemy transparentnie wszystkie koszty. Tak, abyś wiedziała ile i za co płacisz. W efekcie zakup z Twisto Ratami nie będzie dla Ciebie przykrą niespodzianką. Zakupy możesz rozłożyć okres od 3 do nawet 12 rat.

Przewagą rat Twisto nad innymi rozwiązaniami, jest też m.in. możliwość rozbicia na raty zakupów dokonanych w obcej walucie. Jeśli kupisz coś za granicą i jesteś użytkownikiem planu Space, dokonamy przewalutowania po korzystnych kursach organizacji Mastercard i wyliczymy Twoje raty w złotówkach. Co więcej, w każdym momencie możesz dokonać nadpłaty rat – wystarczy, że zgłosisz nam chęć wcześniejszej spłaty, a my poinstruujemy Cię co należy zrobić i dokonamy rekalkulacji kosztów odsetek.