Planujesz większe wydatki? Chcesz rozłożyć płatność na raty bez formalności? Poznaj jednorazową kartę ratalną, z którą możesz robić naprawdę duże zakupy i spłacać je w dogodnych dla siebie ratach. To Ty o wszystkim decydujesz!

Jak mogę utworzyć jednorazową kartę ratalną?

Możliwość utworzenia jednorazowej karty znajdziesz w zakładce “Więcej” po wyborze opcji “Raty”. Po przejściu pojawi się informacja o Twoim aktualnym limicie ratalnym, a także przycisk “Utwórz jednorazową kartę ratalną”. W kolejnym kroku wybierz kwotę, której potrzebujesz (do wysokości limitu ratalnego) i liczbę miesięcznych rat. Wystarczy tylko kilka kliknięć i możesz ruszać na zakupy. Pamiętaj, że karta jest ważna przez 30 dni od momentu jest utworzenia, ale jeśli zmienisz zdanie, w każdej chwili możesz ją usunąć i stworzyć nową.

Kiedy mogę zapłacić kartą ratalną?

Aby utworzyć kartę wystarczy tylko kilka kliknięć - należy wybrać kwotę, którą chcesz podzielić, a także liczbę miesięcznych rat. Po wskazaniu od razu zobaczysz, ile będzie kosztowało Cię rozłożenie płatności na części. A co w przypadku, gdy wydasz mniej niż było w planach? Dostosujemy harmonogram spłat oraz koszty do rzeczywistej wydanej kwoty.

Kartą ratalną możesz płacić w sklepach internetowych tak jak tradycyjną kartą lub podpiąć kartę do Apple Pay lub Google Pay, by skorzystać z niej w sklepach stacjonarnych. Możliwość podpięcia karty mają również użytkownicy planu Online.

Jak podzielić zakupy na raty 0%?

Znasz naszą funkcję “Podziel na 3”? Mamy nadzieję, że tak! Z kartą ratalną również możesz rozkładać płatności na 3 części bez dodatkowych kosztów. Aby nie ponosić kosztów rat należy przejść do wybranego sklepu poprzez sekcję “Zakupy”. To bardzo ważne, jeżeli tego nie zrobisz, to raty nie będą bezpłatne. Ale jeżeli wszystko się uda, to Twoje wydatki o wartości co najmniej 200 zł zostaną podzielone na 3 raty 0%.

Gdzie znajdę moją transakcję wykonaną kartą ratalną?

Transakcje wykonane kartą ratalną są rozliczane inaczej niż tradycyjne płatności kartą Twisto. Podczas gdy zwykłe zakupy potrącane są z Twojego limitu miesięcznego, to transakcje wykonane kartą ratalną potrącane są z limitu ratalnego - jedynie pierwsza rata zostanie przypisana do limitu miesięcznego.

Przykład? Chętnie opiszemy

Wyobraź sobie, że chcesz kupić wycieczkę, która kosztuje 6 tys. zł. Twój limit miesięczny wynosi 4 tys. zł, ale 1 tys. zł został już wydany. Przed wprowadzeniem karty ratalnej dokonanie zakupu nie byłoby możliwe, gdyż Twój miesięczny limit nie pokryje całej ceny wycieczki. Ale dzisiaj jest inaczej!

Jednorazowa karta ratalna pobiera kwotę z limitu ratalnego, który (zazwyczaj) jest wyższy niż limit miesięczny. Przyjmijmy, że Twój limit ratalny to 10 tys. zł.

Jeżeli zdecydujesz się, że chcesz podzielić płatność za wakacje na 3 raty, to pierwsza rata wyniesie 2000 zł i zostanie pobrana z limitu miesięcznego (na jej spłatę będziesz mieć czas do 15. dnia miesiąca).

Z racji tego, że zdecydowałeś się na zakup w wybranym sklepie dostępnym w sekcji “Zakupy”, to rozłożenie płatności na raty nic Cię nie kosztuję.

Mamy nadzieję, że w przejrzysty sposób wyjaśniliśmy Ci zalety korzystania z jednorazowej karty Twisto, w razie gdybyśmy mogli pomóc, to prosimy o kontakt.