W ramach Twisto masz do dyspozycji dwa limity – miesięczny i ratalny. Przyznawane są one indywidualnie po ocenie zdolności kredytowej użytkownika. Jeśli chcesz otrzymać wyższy limit, możesz wnioskować o niego poprzez naszą stronę. Z naszego poradnika dowiesz się, jak podnieść limit w Twisto.

Limit miesięczny i ratalny

W Twisto dajemy Ci do dyspozycji dwa limity w ramach konta – miesięczny i ratalny. Podstawowym limitem, który otrzymujesz od razu po rejestracji jest limit miesięczny. Jest to limit, z którego możesz korzystać na co dzień dokonując zakupów za pomocą naszej karty lub Twisto Pay. Jego wysokość jest ustalana przez nasz system scoringowy na podstawie danych, które podajesz podczas rejestracji. Z tego względu pytamy Cię m.in. o Twoje zarobki i wydatki, a także o wysokość limitu, jaki chciałbyś otrzymać.

Drugim dostępnym limitem jest limit ratalny. Pokazuje on maksymalną kwotę, której spłatę możesz rozłożyć na raty. Kupując w wybranych sklepach możesz podzielić wydatek na 3 raty za 0 zł lub do 12 standardowych rat. Jeśli dokonasz zakupów i rozłożysz je na raty, limit ratalny zmniejszy się o ich równowartość. Z kolei z każdą spłaconą ratą Twój limit będzie się powiększał, więcej o limitach przeczytasz tutaj. Oba limity są ze sobą powiązane, choć nie oznacza to, że limit miesięczny zawsze musi być większy od ratalnego – sytuacja może być odwrotna.

Limit miesięczny a ratalny – jak to działa?

Jeśli wyczerpiesz środki w ramach limitu miesięcznego, możesz część płatności odłożyć na później lub rozłożyć je na raty. Wówczas „przesuniesz” je do limitu ratalnego, a Twój limit miesięczny się odnowi. Wcześniej wspominaliśmy o tym, że limity mogą być ze sobą powiązane - wiemy, że może wydawać się to skomplikowane, ale wyobraź sobie,  że Twój limit miesięczny to 3000 zł, a ratalny wynosi 4000 zł.

Wydajesz na zakupy 3000 zł i wygląda na to, że w tym miesiącu już nic nie kupisz. Jest na to sposób - możesz rozłożyć płatność na 3 raty po 1000 zł. Oznacza to, że w tym miesiącu wydasz tylko 1000 zł, czyli tyle ile wynosi wysokość jednej raty. Na koniec miesiąca dodamy tę wartość do Twojego miesięcznego rachunku.

Twój dostępny limit miesięczny odnowi i będzie wynosił 2000 zł. Możesz nadal kupować. Co stanie się z limitem ratalnym? Po rozłożeniu transakcji o wartości 3000 zł na raty, zużywasz 3000 zł z limitu ratalnego. Oznacza to, że na raty możesz jeszcze rozłożyć zakup o wartości 1000 zł.

Oba limity odnawiają się, gdy spłacisz część lub całość zakupów.

Jak podnieść limit Twisto?

Wysokość obu limitów zależy od Twojej zdolności kredytowej, a ta oceniana jest przez nasz wewnętrzny system. Podczas badania zdolności kredytowej bierzemy pod uwagę wiele czynników. Oprócz tak oczywistych, jak dochody i wydatki, analizujemy m.in. długość dotychczasowej współpracy oraz terminową spłatę zobowiązań. Jeśli regulujesz swoje zobowiązania terminowo, a Twoja sytuacja na to pozwala, sami zaproponujemy Ci zwiększenie limitów. Informację na ten temat dostaniesz w aplikacji oraz mailowo. Wówczas wystarczy jeden klik do podniesienia limitów.

W każdej chwili możesz też samemu złożyć wniosek o podwyższenie limitów kredytowych. W tym celu zachęcamy do skorzystania z formularza, który dostępny jest na stronie https://www.twisto.pl/kontakt/. Po złożeniu wniosku mamy czas do 14 dni na jego rozpatrzenie. Decyzję w tej sprawie otrzymasz drogą mailową, na adres podany podczas rejestracji. Na tę chwilę istnieje możliwość zawnioskowania o podwyższenie obu limitów jednocześnie. Jeżeli istnieje szansa na podniesienie tylko jednego lub obydwu poinformujemy Cię mailowo. Pamiętaj, że wniosek możesz złożyć raz na 6 miesięcy, jeżeli np. w marcu dostałeś decyzję odmowną, to na kolejny wniosek odpowiemy po pół roku, czyli we wrześniu.