Twisto oferuje Ci kilka możliwości płatności za zakupy. Jeśli chcesz, płacisz za zakupy do 45 dni później, a większe wydatki możesz podzielić na od 3 do 12 rat, tak jak potrzebujesz. Możesz również zapłacić za pomocą  jednorazowej karty ratalnej. Jednak czy wiesz, jak działają i czym się różnią konkretne produkty Twisto? Jeśli nie, to wyjaśniamy poniżej.

Płatności odroczone

To usługa lubiana przez większość naszych klientów. Pomaga elastycznie zarządzać budżetem, dzięki temu, że umożliwia rozłożenie zakupów w czasie - ten aspekt usługi ceni aż 38% badanych przez nas osób.

Możesz odroczyć płatność o 30 dni - jeśli jesteś niezarejestrowanym użytkownikiem Twisto i aż do 45 dni - do 15. dnia kolejnego miesiąca, po założeniu konta. Oczywiście, korzystanie z płatności “Kup teraz, zapłać później” nic Cię nie kosztuje, jeśli uregulujesz należność w terminie. A jeśli nie dasz rady ze spłatą na czas, będąc zarejestrowanym klientem Twisto możesz śmiało przesunąć płatność o kolejne dni.

W jaki sposób to zrobić? To bardzo proste - wystarczy w aplikacji wskazać, jaką kwotę chcesz przesunąć na kolejny miesiąc, a ile masz zamiar zapłacić od razu - minimalna kwota, jaką musisz uregulować, to 10% wykorzystanego limitu, do którego wliczają się również ewentualne raty, jeśli z nich korzystałeś i prowizje. Następnie zaloguj się na konto Twisto, wybierz opcję spłaty bieżącego rachunku i kliknij “Zapłać za miesiąc”. Wtedy też zobaczysz wszelkie informacje o prowizji za przesunięcie płatności o kolejny miesiąc. Możesz to także sprawdzić na suwaku, który dostępny jest tutaj.

Wygodne raty

W Twisto masz więcej możliwości odroczenia płatności za zakupy. Po zarejestrowaniu się, przyznajemy Ci bezpłatny limit ratalny. Dzięki niemu wydatki możesz rozkładać na okres od 3 do 12 rat do końca miesiąca, w którym zrobiłeś zakupy. Rozbić możesz każdą zaksięgowaną transakcję wykonaną za pośrednictwem Twisto, której wartość wynosić co najmniej 200 zł. Liczbę rat i ich koszt możesz w łatwy sposób ustalić za pomocą suwaka dostępnego na stronie i w aplikacji. Od razu widzisz, ile zapłacisz za rozłożenie transakcji na raty. Nic Cię nie zaskoczy, ponieważ wszystkie dane otrzymasz przed podziałem płatności.

A jak rozłożyć na raty zakupy za min. 200 zł? Poczekaj na zaksięgowanie transakcji. Następnie w aplikacji wybierz tą, którą chcesz podzielić na raty i ustal ich liczbę (od 3 do 12). Potwierdź jednym przyciskiem, czy zgadzasz się na raty, przeczytaj regulaminy i zaakceptuj koszt. I gotowe!

Maksymalna kwota, którą możesz rozbić na raty, to wysokość Twojego limitu ratalnego - jednak rata lub suma rat nie może przekraczać 1/12 Twojego sublimitu. Jego wysokość możesz sprawdzić po zalogowaniu się do aplikacji (w sekcji “Więcej” -> “Raty”) lub logując się przez przeglądarkę (sekcja “Raty”). Każdy kolejny zakup, który rozłożysz na raty, pomniejszy kwotę Twojego dostępnego limitu ratalnego, a każda spłacona rata - powiększy go. Pamiętaj, że wysokość pierwszej raty nie może być wyższa niż Twój limit płatniczy, a po spłacie rachunku za dany miesiąc kolejna rata znów zostanie pobrana z Twojego limitu.

Jednorazowa karta ratalna

Inną opcją - dostępną dla części klientów - jest stworzenie jednorazowej karty ratalnej Twisto. Różni się ona od naszych klasycznych rat tym, że tworzysz ją jeszcze przed dokonaniem płatności, a przyznany limit wykorzystujesz w dowolnym sklepie. Karta jest ważna przez miesiąc i jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników Twisto.

Jednorazową kartę ratalną łatwo stworzysz w swojej aplikacji. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę “Więcej” i wybierzesz opcję “Raty”. Następnie kliknij “Utwórz kartę jednorazowego użytku”, wybierz kwotę, której potrzebujesz - do wysokości przyznanego Ci limitu ratalnego - a także liczbę miesięcznych rat, jaka Ci odpowiada. Karta jest od razu gotowa do użycia, więc możesz iść na zakupy kiedy tylko chcesz. Pamiętaj tylko, że minimalna kwota zakupu przy użyciu karty ratalnej to 200 zł. W sytuacji, gdy okaże się, że wydasz mniej, niż masz na swojej jednorazowej karcie ratalnej, to harmonogram spłat zostanie dostosowany - nie będziesz mógł jednak wydać reszty limitu później, tylko utworzyć kolejną kartę. Z kolei, gdy będziesz chciał wydać więcej niż wynosi zarezerwowana kwota - transakcja zostanie odrzucona.

Jednorazowa karta ratalna to dobre rozwiązanie, gdy planujesz większe zakupy. Jest tworzona z Twojego limitu ratalnego - tylko pierwsza płatność jest pobierana z Twojego miesięcznego limitu.

Płacisz nią bez problemu w sklepie internetowym, tak jak tradycyjną kartą kredytową. Możesz także korzystać z niej podczas zakupów stacjonarnych - wystarczy, że dodasz kartę do Apple Pay lub Google Pay.

Podziel na 3

W wybranych sklepach możesz skorzystać z rat za 0 zł, rozkładając transakcję na 3 części. Podziel na 3 - bo tak nazywa się nasza usługa - jest dostępna z poziomu aplikacji dla zarejestrowanych klientów Twisto. Korzystanie z niej jest proste - wystarczy uruchomić apkę Twisto, wybrać sekcję “Zakupy”, a następnie sklep, w którym dostępny jest podział na trzy.

Kluczowe jest to, aby przejść na stronę interesującego nas sklepu z poziomu aplikacji Twisto, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będziesz mógł rozbić transakcji na 3 raty 0 zł.

Następnie wystarczy, że zrobisz zakupy za min. 200 zł i zapłacisz za nie z Twisto. Po zrealizowaniu transakcji, wejdź w zestawienie płatności w aplikacji, wybierz tą, którą zrobiłeś ostatnio (po zaksięgowaniu) i rozłóż ją na 3 miesiące jednym przyciskiem. Pierwszą ratę musisz zapłacić do 15 dnia następnego miesiąca, a pozostałe dwie - w kolejnych miesiącach. Po podzieleniu płatności Twoje raty zostaną automatycznie dodane do miesięcznego rachunku.